Vodeći Lille izgubio kod Monaca

Mario Glasnović • nedjelja, 10.04.2011.

Vodeća momčad francuske lige upisala je gostujući poraz. Lille je neočekivano izgubio od Monaca te tako da priliku Marseilleu da se pobjedom približi na samo jedan bod. Bordeaux je pred domaćom publikom odigrao "mršavih" 0:0 protiv "fenjeraša" Arlesa, a trećeplasirani Rennes je u gostima izgubio od Bresta.

Momčad Lillea neočekivano je prosula bodove u Kneževini. Lider francuskog prvenstva izgubio je od Monaca rezultatom 1:0. Pobjedonosni pogodak za domaćine postigao je Korejac Chu – Young Park u 12. minuti utakmice. U 38. minuti utakmice izravan crveni karton dobio je Gervinho koji je tako znatno otežao posao svojoj momčadi.

Auxerre i St. Etienne u zanimljivoj utakmici podijelili su bodove. Iako su gosti dva puta vodili, Auxerre je uspio nadoknaditi vodstvo. Pogotke za St. Etienne postigli su Riviere u 27. i Aubameyang u 70. minuti. Za domaće su precizni bili Oleich koji pogodio u prvome dijelu i Darisz Dudka koji je realizirao jedanaesterac u 80. minuti.

PSG je bez većih poteškoća slavio u gostima kod Caena. Parižani su do 90. minute vodili s 2:0, golovima Chantomea i Jelleta, a za Caen je počasni pogodak postigao Hamouma u posljednjim trenucima susreta.

Trećeplasirani Rennes iznenađujuće je izgubio u gostima kod Bresta. Domaćine koji se nalaze na 11. mjestu ljestvice u vodstvo je doveo Roux, a "točku na i" postavio je Grougi u 55. minuti utakmice.

Jean Tigana na klupi Bordeauxa upisao je još jedan remi, ukupno 13. ove sezone. Žirondinjci nisu uspjeli kod kuće pobjediti posljednju momčad lige, Arles. Domaćini su dominirali kroz cijelu utakmicu, ali nisu uspjeli postići pogodak koji bi im donio važna tri boda u borbi za Europu.

U ostalim susretima bodove su podijelili Lorient i Sochaux, bilo je 1:1, a s istim rezultatom završio je dvoboj između Valenciennesa i Nancyja.