Lyon svladao Lens, kiks Marseillea

Mario Glasnović • nedjelja, 10.04.2011.

U posljednjim utakmicama 30. kola francuske lige pobjedu je zabilježio samo Lovrenov Lyon koji je kod kuće pobijedio Lens Vedrana Runje. Marseille je kod kuće osvojio samo bod protiv Toulousea, a remi su upisale i momčadi Montpelliera i Nice.

Marseille nije uspio iskoristiti kiks vodećeg Lillea. Na Velodromeu je ugostio momčad Toulousea s kojom je remizirao. Aktualni prvak poveo je u 31. minuti preko Loica Remyja. Francuski reprezentativni napadač sjajno je izbjegao zaleđe i glavom šutirao, ali vratar gostiju obranio mu je udarac. Iz drugog pokušaja Remy je ipak pogodio i doveo Marseille u vodstvo.

Toulouse je izjednačio pred sam kraj prvoga poluvremena. Nakon loše reakcije domaće obrane precizan je bio Daniel Braaten. U nastavku su gosti poveli, slobodan udarac izveo je Paulo Machado, a najviši u skoku bio je Mauro Cetto koji je svojim pogotkom šokirao publiku na Velodromeu. Marseille je ipak uspio izjednačiti, u 84. minuti proradila je "francuska veza". Remy je asisitirao, a Gignac pogodio za konačnih 2:2.

Montpellier je pred domaćom publikom remizirao s Niceom. Iako su domaćini postigli oba pogotka, iz ove utakmice uzeli su samo jedan bod. Montpellier je poveo u 43. minuti sjajnim pogotkom veznjaka Geoffreyja Dernisa. Konačnih 1:1 autogolom je postavio domaći vratar Geoffrey Jourdren kojem je lopta nespretno ispala iz ruku i otkotrljala se u mrežu.

Lyon je na Gerlandu s visokih 3:0 svladao momčad Lensa. Hrvatski reprezentativci Dejan Lovren i Vedran Runje odigrali su svih 90 minuta za svoje momčadi, a posebno se istaknuo Runje jer je u posljednjim minutama susreta sjajno obranio jedanaesterac Brazilcu Edersonu.

U prvome dijelu nismo vidjeli niti jedan pogodak, ali zato je nastavak ponudio odličnu utakmicu. Lyon je poveo u 55. minuti, autogol je postigao Henri Bedimo. Šest minuta kasnije Runje je opet morao po loptu, Yoann Gourcuff dobro je poslužio Jimmyja Brianda koji glavom pogađa za 2:0.

Runje je imao nekoliko odličnih intervencija, no unatoč dobrome nastupu njegova momčad je izgubila. Konačnih 3:0 postavio je argentinski napadač Lisandro Lopez. Nakon što je Cissokho probio lijevu stranu, ubacio je u sredinu, a glavom je precizan bio Lisandro. U posljednim trenutcima susreta Vedran Runje obranio je jedanaesterc Lyonovoj "desetki" Edersonu.