Stipčević solidan u porazu Varesea

Vedran Babić • nedjelja, 10.04.2011.

Odigrane su i preostale utakmice 25. kola talijanske lige. Montepaschi je upisao i 21. pobjedu (ima dvije utakmice manje), baš kao i njegovi prvi pratitelji Bennet Cantu' i Armani Jeans. Od naših košarkaša najviše se istakao Rok Stipčević...

Nakon početnih 11:6 za domaćina, Montepaschi je serijom 11:0 okrenuo vodu na svoj mlin i od tog trenutka je samo jednom ispustio vodstvo i to u trećoj četvrtini kada je Scavolini nadoknadio minus devet s poluvremena i poveo 42:41. Ipak, već do kraja tog perioda igre gosti opet imaju osam koševa viška i mirno privode utakmicu kraju za konačnih 72:66.

U obje momčadi prvi strijelci postigli su po 17 koševa. Kod domaćina to je bio Daniel Hackett, a kod gostiju Marko Jarić, koji je ipak imao bolju potporu svojih suigrača, prije svega Davida Mossa (15 koševa).

Vezane vijesti

Prvi pratitelj nedodirljivom Montepaschiju i dalje je Bennet Cantu', koji je u gostima kod posljednjeplasiranog Enela slavio 73:71 košem Maartena Leunena u posljednjim sekundama. Upravo je on bio najefikasniji igrač Benneta s 15 koševa dok je poražene predvodio Anthony Robertson s 21 košem.

Pri vrhu je i Armani Jeans, koji je na svom parketu protiv Canadian Solara stigao do omjera 18-6 (pobjeda manje). Klub iz Milana od samog je početka zagospodario terenom i zasluženo slavio, a njegova pobjeda ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje (71:64).

Rok Stipčević je u porazu svog Varesea kod Banca Tercasa ubacio 12 koševa, Goran Suton je za poraženi Angelico kod Lottomatice postigao pet koševa i uhvatio šest skokova, a Jasmin Perković je u pobjedi Vanoli-Brage nad Avellinom doprinio s jednakim brojem koševa kao Suton.