Rennes ispao iz utrke

Josip Tolić • subota, 16.04.2011.

U subotnjim susretima 31. kola francuske Ligue 1 do ovog kola devetoplasirani Lorient svladao je pretendenta na naslov Rennes u gostima rezultatom 2:1. Vodeći Lille nije uspio pobijediti drugu utakmicu zaredom remijem s Bordeauxom, dok se Auxerre uzdigao iznad zone ispadanja pobjedom kod Toulousea.

Četvrtoplasirana momčad francuskog prvenstva Rennes i dalje nastavlja s očajnim izdanjima u nacionalnom prvenstvu. U utakmici 31. kola Le Championnata protiv Lorienta nadali su se pobjedi kojom bi se vratili u utrku za naslov najboljeg u Francuskoj, no gosti iz Bretanje pružili su više. Iako su Rennesovci bili bolji u prvom dijelu, te poveli u 23. minuti golom Dalmata, dva crvena kartona Souprayenu i Biyiku dala su gostima podstrek za preokret u nastavku. Do vrijedne pobjede Lorient dolazi golovima Gameira u 51. i Coquelina u 62. minuti.

Posljednju utakmicu subotnjeg programa na Stadionu Nord Lille Métropole odigrali su vodeći Lille i desetoplasirani Bordeaux. Izabranici Rudija Garcije poveli su u 58. minuti preko Sowa, a gol vrijedan neodlučenog rezultata za Žirondince je postigao mladi Vujadin Savić. Lille tako nije uspio pobijediti drugu utakmicu zaredom te je pružio šansu Marseillu i Lyonu da sutra smanje bodovni zaostatak na prvenstvenoj ljestvici koji trenutno iznosi četiri, odnosno šest bodova.

Momčad Auxerra ubilježila je na jugu Francuske bitnu pobjedu u borbi za opstanak. Golom Dudke u 90. minuti slavili su na gostovanju kod Toulousea i tako mu se primakli na samo bod odstojanja na tablici. Te sreće nije bio Caen koji je poražen kod Sochauxa 3:2 te je ušao u zonu ispadanja.

Grčevita borba za pozicije iznad "crte ispadanja" vodila se i u derbiju Azurne obale. Domaća Nice svladala je Monaco istovjetim rezultatom (3:2) i pobjegla s dna ljestvice, ostaviši istovremeno Monaco na 17. mjestu s istim brojem bodova kao i 18-plasirani Caen. U preostalim susretima pretposljednji Lens remizirao je kod kuće 1:1 s Brestom, a Saint-Étienne došao je do važnih bodova u borbi za pozicije koje vode u Europu domaćom pobjedom protiv Nancyja 2:1, uz dva pogotka Payeta.