Bolton 0:5 Stoke City
Stoke City

Klasnić ostao bez finala kupa

Marin Vuković • nedjelja, 17.04.2011.

Nakon što je Manchester City u subotu pobjedom nad gradskim rivalom izborio završnicu FA kupa, tamo mu se danas pridružio i Stoke City uvjerljivom i nadmoćnom pobjedom nad Boltonom od 5:0.

Niti najoptimističniji navijači Stoke Cityja nisu mogli sanjati ovako laku pobjedu u polufinalu FA kupa. Samo pola sata bilo je potrebno izabranicima Tonyja Pulisa da riješe pitanje pobjednika i natjeraju simpatizere Boltona na prerano napuštanje tribina engleskog hrama nogometa.

Igrači Boltona nisu se ni snašli, a već su gubili s uvjerljivih 3:0. Za momčad našeg Ivana Klasnića kobnim su se pokazali udarci izvan šesnaesterca, za koje inače odlični vratar Boltona Jussi Jaaskelainen danas nije imao rješenja.

Klasnić je započeo utakmicu u početnoj postavi Boltona, jer Daniel Sturridge nije imao pravo nastupa, no kako se naš reprezentativac nije naigrao, Owen Coyle ga je zamijenio već nakon 45 minuta.

Dalekometni udarac Matthewa Etheringtona već je u 11. minuti donio prednost Stoke Cityju, a samo šest minuta kasnije na sličan način poentirao je i Robert Huth. Na visokih 3:0 u 30. minuti povisio je Kenwyne Jones, pa je privođenje utakmice kraju za Stoke City postala tek rutina.

Što su započeli u prvom dijelu, igrači Stoke Cityja dovršili su u nastavku utakmice. Jon Walters je u 68. minuti još jednim udarcem s preko 20 metara svladao Jaaskelainena, a 13 minuta kasnije svojim drugim pogotkom zaokružio petardu i plasman u finale.