Kiel svladao vodeći Hamburg

Mario Glasnović • četvrtak, 21.04.2011.

Najzanimljivija i najiščekivanija utakmica Bundeslige završila je pobjedom Kiela. Aktualni prvak u prepunoj Sparkassen Areni je svladao vodeći HSV i tako smanjio razliku na tri boda, iako Hamburg ima utakmicu manje. Vori i Lacković postigli su ukupno pet pogodaka, a Duvnjak je utakmicu završio isključenjem u 15. minuti. U ostalim susretima pobjede su zabilježili Füchse, Löwen i Göppingen...

Momčad Kiela u zanimljivoj utakmici svladala je HSV rezultatom 38:35 i smanjila prednost Hamburga na tri boda. Treba napomenuti da Hamburg ima utakmicu manje, a do kraja prvenstva je još pet utakmica.

Gosti su prvi poveli pogotkom Lindberga. Nakon šest minuta Kiel je imao prednost od dva pogotka razlike, bilo je 4:2 za domaćine. Do 14. minute igralo se vrlo izjednačeno, a nakon toga, u 15. minuti, Domagoj Duvnjak dobio je izravan crveni karton.

Blaženko Lacković: "Odigrali smo vrlo dobru utakmicu, posebno u napadu. Naša obrana nije bila na visokoj razni kao i napad. U posljednjim minutama Omeyer je obrani pet sjajnih lopti i to je presudilo utakmicu. Bez obzira na sve odigrali smo vrlo dobrih 60 minuta. Šteta je, ali ne i tragedija što smo izgubili ovdje."

Kiel je imao prednost od dva pogotka razlike sve do 17. minute kada je trener gostiju Martin Schwalb zvao time-out. Nakon toga HSV je zaigrao bolje i poveo pogotkom Vorija. Imali su gosti i prednost od dva pogotka razlike, ali u završnicu prvog poluvremena bolje je ušao Kiel i i poveo s 19:18.

U nastavku je HSV poveo s dva pogotka razlike, a nakon toga Jicha, Ahlm i Zeitz svojim su pogotcima okrenuli rezultat. Filip Jicha i Christian Zeitz nastavili su seriju Kiela od četiri uzastopna pogotka i povećali prednost na 26:24, u 45. minuti utakmice.

U posljednjih 15 minuta utakmice Kiel je bio bolja momčad te je na kraju slavio rezultatom 38:35. Thierry Omeyer je obranio nekoliko važnih lopti i to je presudilo susret. Igor Vori postigao je dva pogotka, Duvnjak jedan, a u posljednjim minutama tri pogotka postigao je Blaženko Lacković. Najefikasniji pojedinci su bili Jicha s deset pogodaka kod Kiela, a kod HSV-a je najbolji bio Kraus s devet pogodaka. Treba spomenuti i Omeyera koji je skupio 16 obrana na golu Kiela.

U ostalim susretima Füchse je u Berlinu pobijedio Lemgo rezultatom 35:24. Kod Lisica su igrali Denis Špoljarić i Ivan Ninčević. Ninčević je postigao tri pogotka, od čega dva iz sedmerca.

Rhein-Neckar Löwen bez Ivana Čupića je u gostima slavio kod Grosswallstadta, a Göppingen je s Daliborom Anušićem bio bolji od N-Lübbeckea našeg Ivana Blažička.