Flensburg svladao Gummersbach

Mario Glasnović • ponedjeljak, 25.04.2011.

Momčad Flensburga domaćom pobjedom nad Gummersbachom zaključila je 29. kolo njemačke Bundeslige. Flensburg je zasluženo upisao nova dva boda, a u redovima Gummersbacha nije bilo raspoloženih hrvatskih rukometaša. U ostalim susretima najviše zadovoljstva imali su domaćini. Pobjede su zabilježile momčadi Rheinlanda, Hannover-Burgdorfa, Melsungena i Magdeburga.

Flensburg je na domaćem parketu pobijedio hrvatsku koloniju u Gummersbachu. Zaslužena dva boda domaćini su upisali najviše zahvaljujući iznimno raspoloženom Andersu Eggertu koji je postigao 11 pogodaka, od čega devet iz sedmeraca.

U prvih 20 minuta momčadi su bile podjednake, a nakon toga Flensburg je zaigrao bolje i na odmor otišao s prednošću od tri pogotka razlike (13:10). U drugome poluvremenu Gummersbach je pružio dobar otpor, u 45. minuti uspjeli su povesti s dva pogotka razlike. Domaći trener Ljubomir Vranješ nakon toga je zvao time-out koji je probudio domaće rukometaše. Flensburg je uspio okrenuti rezultat i slaviti s 29:24.

Za Gummersbach je branio Vjenceslav Somić koji je skupio šest obrana. Igrali su još Zrnić, Valčić i Anić, svaki od njih postigao je po dva pogotka za svoju momčad. Kod Gummersbacha se najviše istaknuo Adrian Pfahl sa šest golova.

U ostalim susretima 29. kola svi su domaćini ostvarili pobjede. Rheinland je s 29:26 pobijedio Balingen-Weilstetten, Hannover-Burgdorf bio je bolji od Ahlen-Hamma (28:23). Melsungen Marija Kelentrića pregazio je Lu.-Friesenheim, bilo je 35:26, a Magdeburg je dva boda upisao protiv Wetzlara (24:20).