Pratnja hvata korak s vodećim

Ante Dubravac • subota, 23.04.2011.

Zbog uskrsnih blagdana većina utakmica 27. kolo 3. HNL Zapad odigrana je u petak. Kiks Radnika iskoristili su Grobničan i Crikvenica smanjivši zaostatak za vodećim na samo dva boda.

Grobničan je u Čavlama dočekao i pobijedio momčad Rudara rezultatom 3:1. Utakmica nije dobro počela za domaću momčad, već u 11. minuti gosti preko Igora Juričića dolaze u vodstvo 1:0. Nakon uvodnog šoka Grobničan napada i u 39. minuti uspijeva izjednačiti. Strijelac za 1:1 je Admir Malkić. Bio je to ujedno i rezultat s kojim se otišlo na odmor. U nastavak susreta domaćin ulazi furiozno i sve rješava za 11 minuta. Prvo je u 47.minuti precizan Marko Linić, da bi konačnih 3:1 postavio Edo Flego realiziravši najstrožu kaznu u 56. minuti utakmice.

Nogometaši Crikvenice bili su bolji od Rovinja 2:0. Već u četvrtoj minuti Crikvenica dolazi u vodstvo preko Mate Brajkovića. Sve do 73. minute nije bilo rezultatske promijene, a tada Danijel Spasić zabija za 2:0 i potpuni priključak vrhu tablice.

Nakon što su u prošlom kolu pobjedom u Labinu pobjegli pratnji na četiri boda nogometaši Radnika su na svom terenu odigrali samo 0:0 protiv Novalje i dopustili pratnji da ponovo uhvati korak.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Kutini gdje je Moslavina dočekala momčad Krka. Igrala se 24. minuta kada je Danko Cerovečki odlično izveo slobodan udarac i doveo Moslavinu u vodstvo. U nastavku utakmice Krk dolazi do preokreta. U 59. minuti za 1:1 pogađa Andrej Nenadić, a vodstvo gostima u 71. minuti donosi Antonio Pejanović. Ipak, radost gostiju trajala je samo dvije minute kada se u gužvi najbolje snalazi Robert Radić koji zabija za 2:2. U 87. minuti nogometaš Krka Zoran Stanivuk zaradio je drugi žuti, isključujući crveni karton, ali rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

Kriza u Zelini se nastavlja, ovoga puta su poraženi na gostovanju kod Jadrana rezultatom 2:0. Gosti su dobro ušli u utakmicu, ali udarci Edina Mujčina i Tomislava Medveda nisu urodili promjenom rezultata. U 23. minuti Jadran dolazi u vodstvo od 1:0, a strijelac je Miliam Guerrib. Pred kraj prvog poluvremena odlična prilika za domaćina. Golman Zeline Domagoj Kranjčec odlično brani jedan udarac, ali mu lopta nakon toga ispada iz ruku. U nastaloj gužvi nogometaši Jadrana upućuju udarac na prazan gol, međutim u posljednji trenutak Jurica Kotarski izbija loptu i spašava siguran pogodak. Drugo poluvrijeme donijelo je pad tempa igre. U 49. minuti Ivan Sertić propušta dobru priliku za Jadran. Do 69. minute nije bilo većih uzbuđenja, a tada Toni Pinčan odlično reagira i postavlja konačnih 2:0.

Utakmica između Medulina 1921 i Segeste završena je podjelom bodova. Tek što je utakmica počela gosti su poveli, a strijelac je Marko Cvetnić. Iako je domaćin pokušava doći do izjednačenja na odmor se odlazi s minimalnim vodstvom gostiju. Napori Medulina 1921 su okrunjeni u 58. minuti kada Nenad Dedić poravnava na 1:1. Sudac utakmice Saša Malbašić u 88. minuti zbog prigovora pokazao je izravan crveni karton rezervnom golmanu Medulina Davidu Tončiniću.

Rezultatom 1:1 završena je i utakmica u kojoj su se sastali Vrbovec i Orijent. Tomislav Borovčak u 12. minuti doveo je domaćina u vodstvo da bi Ivan Bogičević u 57. minuti bio precizan i osigurao gostima jedan bod.

Od ostalih rezultata treba izdvojiti uvjerljivu pobjedu Opatije koja je na svom terenu bila bolja od Vrapča s 3:0. Strijelci za domaćina su bili Damir Radomir, Ratko Kremenović i Toni Rudan.