Brescia 0:1 Milan
Milan

Scudetto kuca na vrata Milana

Ivana Spahija • subota, 23.04.2011.

U najiščekivanijoj utakmici 34. kola Serie A, Milan je uz ponešto muke uspio odnijeti puni plijen s gostovanja kod slabašne Brescie i doći na pola koraka do naslova prvaka. Rossoneri su se dugo mučili s momčadi koja se bori za opstanak, promašili su veliki broj prilika za pogodak, ali ih je u konačnici gol Robinha donio pred vrata raja.

Nogometaši Milana teže od očekivanog su ostvarili zacrtani cilj i uzeli bodove na neugodnom gostovanju kod Brescie, momčadi koja traži opstanak u prvoj ligi. Izabranici Massimiliana Allegrija odigrali su dobru utakmicu, vršili su stalan pritisak na obranu Brescie, ali i promašili velik broj prilika. Ipak, pogodak Robinha bio je dovoljan za početak slavlja Rossonera, koji četiri kola uoči kraja sezone imaju osam bodova više od Intera. Crno-plavi su također još u utrci za naslovom, ali čini se kako ih tu ipak drži samo teorija.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, ali uz mnoštvo prilika nogometaša Milana, koji su, da su realizirali barem polovicu prilika, mogli imati nekoliko pogodaka prednosti. Račun promašaja prvi je otvorio Flamini, koji je u četvrtoj minuti loptu poslao malo pokraj gola. Četiri minute kasnije ponovno su zaprijetili Rossoneri, dobro je gađao Seedorf, još bolje obranio vratar Brescie Arcari.

Nizozemac je golu domaćina ponovno zaprijetio u 15. minuti, no i tada je na visini zadatka bio Arcari, a dvije minute kasnije Cassano je iz izgledne prilike loptu poslao pokraj gola. Jednu od rijetkih prilika za vodstvo Brescia je propustila u 31. minuti kada je pokušaj Edera zaustavio Abbiati. Festival promašaja gostiju nastavio se u 41. minuti kada je Cassano glavom gađao pokraj gola, a minutu kasnije Robinho je pogodio vratnicu.

Drugo poluvrijeme nastavilo se u sličnom ritmu kao i prvo, Milan je napadao, domaćini se branili. Novu u nizu šansi za vodstvo Rossoneri su propustili u 52. minuti, Seedorf je odlično pronašao Cassana, koji je potom loše gađao pokraj vratnice. Devet minuta kasnije zaprijetili su i domaćini, Caracciolo je potražio vrata Milana, ali je taj udarac sigurno zaustavio Abbiati.

Pritisak Milana malo je popustio sredinom drugog dijela, kada je u napad krenula Brescia. Pokušaj Baiocca iz 72. minute uspio je zaustaviti Abbiati uz pomoć vratnice, a dvije minute kasnije udarac Edera završio je pokraj gola. Novu prijetnju pred vratima Milana domaćini su stvorili u 81. minuti, Diamanti je iz slobodnog udarca pogodio vratnicu, a potom je Bega odbijenu loptu traljavo poslao pokraj gola.

Unatoč agresivnosti domaćina, Milan je u 82. minuti ipak uspio doći do pogotka. Cijeli je posao odradio Cassano i dodao za Robinha, koji je matirao Arcarija za vodstvo crveno-crnih od 1:0. Niti to nije zaustavilo raspoložene domaćine, koji su do izjednačenja pokušali doći u 89. minuti, ali je opasan udarac Diamantija uspio zaustaviti Abbiati. Utakmica je tako okončana pobjedom Milana od 1:0 koja mu donosi veliki odmak od pratnje i približava ga na samo pola koraka do naslova prvaka Italije.

• Obrisan korisnik25.04.2011. u 14:25
    nema tolko bas.. al ima što je zanimarivo napsram dugova Barce,Reala...
  • Obrisan korisnik24.04.2011. u 17:24
    ima ima milan 60-tak mil eura duga. al sredit ce to barba Silvio i talijanski porezni obveznici, nije greda.haha
  • Obrisan korisnik24.04.2011. u 10:52
    kakvi dugovi kompa? :O pa Talijanski klubovi su jedi od rijetkih koji nisu zaduzeni... a zato se i nisu kupovali igrači da se nejde u dugove ;)
  • Obrisan korisnik24.04.2011. u 10:18
    Taiwo za lijevi bok, i to dolazi dzabe, samo ako sve srede oko putovnice da ne bude non-eu, Mexes isto dzabe i moja procjena kao slag na tortu Ganso za cca 25 mil. to je to od jacih imena i to bi bilo ok, treba vidjet tko od senatora odlazi...
  • Obrisan korisnik24.04.2011. u 09:48
    slazen se, nema ni potrebe neke velike remonte radit, ima tu dovoljno mladih igaca.ojacat par pozicija s par novih igraca i to je to.dogodine po isto :-)