Drago Vuković sjajan u pobjedi

Mario Glasnović • utorak, 26.04.2011.

Drago Vuković sjajnim je nastupom predvodio Gummersbach u pobjedi nad Grosswallstadtom. Hrvatski reprezentativac postigao je deset pogodaka u utakmici 30. kola njemačke Bundeslige. Zabijao je i Vedran Zrnić koji je postigao tri pogotka u pobjedi Gummersbacha od 31:27.U drugome susretu Göppingen je bez Dalibora Anušića nadvisio momčad Rheinlanda, bilo je 35:29.

Momčad Gummersbacha upisala je pobjedu pred domaćom publikom svladavši gostujući Grosswallstadt rezultatom 31:27. Najbolji strijelac i pojedinac susreta bio je hrvatski reprezentativac Drago Vuković koji postigao čak deset pogodaka. Drago je nosio svoju momčad do pobjede, a zaradio je i dva isključenja.

U domaćim redovima dobro je igrao i Vedran Zrnić koji je zabio tri gola, a dodajmo da je promašio jedan sedmerac. Za Gummersbach je igrao i Josip Valčić koji se nije upisao u strijelce, a na vratima domaćih branio je Vjenceslav Somić. Uz Vukovića je odličan bio i Adrian Pfahl koji je postigao devet golova.

Gummersbach nije dobro otvorio utakmicu, nakon prvih 20 minuta imali su rezultatski deficit od četiri pogotka. Do kraja poluvremena ipak su se uspjeli probuditi i zahvaljujući Vukoviću, Zrniću i Pfahlu izjednačiti. Na odmor se odlazi izjednačeno s rezultatom 13:13.

U nastavku je domaćin zaigrao puno bolje i nakon početnih nekoliko minuta pobjegao na tri pogotka razlike. Gosti su pokušavali izjednačiti, ali najbliže su bili u 48. minuti kada je bilo 24:23. Nakon toga Gummersbach je pogotkom Vukovića pobjegao na dva gola razlike i u samoj završnici odigrao puno bolje te zasluženo slavio. Konačan rezultat bio je 31:27 za domaću momčad.

U drugome susretu Göppingen je bez našeg Anušića pobijedio Rheinland. U rutinskoj pobjedi domaćina najefikasniji su bili Michael Thiede sa deset i Maximilian Schubert koji je postigao devet golova.