Lacković i Duvnjak raspucani u pobjedi

Mario Glasnović • srijeda, 04.05.2011.

Vodeća momčad njemačkog prvenstva pobjedom protiv Löwena stavila je jednu ruku na pehar pobjednika njemačke Bundeslige. U sjajnoj pobjedi Hamburga iznimno raspoloženi bili su hrvatski rukometaši. Lacković i Duvnjak postigli su šest, a Vori je postigao četiri pogotka. Za Lavove je igrao Ivan Čupić koji je postigao četiri pogotka.

U najzanimljivijoj utakmici 30. kola vodeći Hamburg pobijedio je u gostima momčad Rhein-Neckar Löwena i tako napravio još jedan korak prema svome prvom naslovu prvaka. Za HSV su sjajni bili naši rukometaši, Blaženko Lacković postigao je šest golova, kao i Domagoj Duvnjak, a Igor Vori je dodao četiri pogotka. U prvome domaćem porazu Lavova ove sezone sudjelovao je i Ivan Čupić s četiri pogotka.

Nakon prvih dvadesetak minuta utakmice domaćini su dva puta imali vodstvo od dva pogotka razlike. No, u 22. minuti Igor Vori pokrenuo je seriju HSV-a koju su nastavili Lindberg, Lijewski i Lacković pa je Hamburg na odmor otišao s čak pet golova prednosti (19:14).

Vezane vijesti

Prva dva pogotka u nastavku postigli su hrvatski reprezentativci, Vori je povećao prednost na +6, a na pet golova razlike smanjio je Ivan Čupić svojim prvim pogotkom na utakmici. Lider njemačkog prvenstva do kraja utakmice rutiniranom igrom je osvojio nova dva boda koja su ga približila povijesnom naslovu prvaka. Konačan rezultat utakmice bio je 31:27 za momčad Hamburga. Četiri kola prije kraja Hamburg ima prednost od pet bodova te je teško očekivati da će Kiel uspjeti prestići momčad HSV-a.

Flensburg je u gostima s čak 15 pogodaka Andersa Eggerta pobijedio momčad Lu.-Friesenheima. Gosti su već na poluvremenu imali prednost od sedam pogodaka razlike. U nastavku je Eggert svojim pogocima donio Flensburgu nova dva boda koja su ga učvrstila na šestom mjestu prvenstvene ljestvice. Konačan rezultat bio je 28:23 za momčad Flensburga.

U ostalim susretima koji su odigrani ranije Füchse Berlin je u gostima bio bolji od Balingen-Weilstettena rezultatom 29:20. U pobjedi Lisica sudjelovali su Ivan Ninčević i Denis Špoljarić. Ninčević je postigao tri pogotka od čega jedan iz sedmerca.

Lübbecke je s našim Nikolom Blažičkom pobijedio u gostima kod Ahlen-Hamma. Gosti su slavili s 28:27, a najbolji pojedinac susreta bio je Thorir Olafsson sa deset pogodaka. Wetzlar je dva domaća boda upisao protiv momčadi Hannover – Burgdorfa, bilo je 32:26.