Vodeni sportovi

Letica i Pavić sačuvali nadu

Vedran Babić • srijeda, 27.04.2011.

Vaterpolisti Mladosti ostaju u igri za Final Four Dalekovod Eurolige u Rimu poslije teško izborene pobjede nad mađarskim Vasasom našeg Mihe Boškovića. Žapci su loše krenuli u susret, ali su se na vrijeme probudili i sačuvali nadu za plasman na završni turnir...

MLADOST - VASAS 8:7 (1:4, 1:0, 4:3, 2:0)

Četvrtfinale Dalekovod Eurolige, 5. kolo skupine B
Zagreb, bazen na Savi
Suci: Laginja (Slovenija), Taylan (Turska)

Mladost: Pavić, Vukičević (2), Perić, Letica (2), Petković (2), Živković, Pavičić, Udovičić, Brlečić, Karač, Muslim (2), Hinić, Buljubašić, Lončar. Trener: Vjekoslav Kobeščak

Vezane vijesti

Vasas: Nagy, Decker, Bošković, Katonas (1), Powers (1), Vörös (2), Kiss, Vamos (1), Kovacs (2), Hona, Steinmetz, Takcs, Jonas, Fülöp. Trener: Laszlo Foldi

Igrač više: Mladost 5/9, Vasas 0/7
Peterci: Mladost -, Vasas -

Malo je nedostajalo da se Mladost već danas oprosti od daljnjeg natjecanja u Dalekovod Euroligi. Vasas je iskoristio uvodnu krizu Mladosti za stvaranje goleme prednosti od 4:0, no do kraja utakmice ostao je na samo tri postignuta pogotka, dok je domaćin zahvaljujući golovima Borisa Letice i ključnoj obrani Josipa Pavića u posljednjim sekundama kompletirao veliki preokret za konačnu pobjedu 8:7.

Mladost je boljom igrom u drugoj i trećoj četvrtini smanjila na 7:6, a početkom posljednje četvrtine Letica je realizirao igrača više i izjednačio na 7:7, nakon čega je uslijedilo nekoliko minuta obostranog napadačkog posta. Na vratima domaćina razbranio se Pavić, a tri minute prije kraja Letica je opet pogodio i svojim drugim pogotkom na utakmici donio Mladosti minimalnu, pokazat će se kasnije, i dovoljnu prednost.

Do kraja utakmice Vasas je svoju najbolju priliku za poravnanje propustio 18 sekundi prije kraja kada je Pavić obranio dobar udarac Gergelyja Kissa. Hrvatski reprezentativni vratar tako je još jednom pokazao kako je uvijek pravi onda kada je najpotrebnije.

Ovom pobjedom Mladost se probila na drugo mjesto skupine B s devet bodova, tri više od Primorja, koji igra protiv Pro Recca. U zadnjem kolu riječka momčad gostuje u Mađarskoj, a zagrebačka u Italiji i još uvijek je neizvjesno koja će od njih dvije izboriti Final Four.

• Obrisan korisnik28.04.2011. u 01:09
    to što je dalekovod sponzor eurolige dovoljno govori o popularnosti vatrepola u europi
  • Obrisan korisnik27.04.2011. u 23:39
    da..i kaj se čudiš tak tome? Ko pura dreku..Nadam se da će vasas odigrat pošteno zadnje kolo a sa pravim pristupom mogu uzet barem bod Primorju..Tako da očekujem, točnije nadam se polufinalu recco-jug i partizan-mladost...
  • ivan7027.04.2011. u 23:22
    Final Four Dalekovod Eurolige- kaj je dalekovod sponzor te lige ili što?!?!?!?!?