Vodeni sportovi

Primorje poraženo kod kuće

Tea Lokas • srijeda, 27.04.2011.

Riječko je Primorje očekivano poraženo u susretu s europskim prvacima Pro Reccom. Rezultat 12:7 objektivno prikazuje omjer snaga između te dvije momčadi, a Riječanima preostaje da Final Four pokušaju izboriti u posljednjem kolu...

Primorje EB - Pro Recco 7:12 (0:5, 4:3, 1:1, 2:3)

Rijeka, Bazen na Kantridi
Euroliga, skupina B
Peta utakmica četvrtfinala

Primorje: Car, Glavan, Paškvalin, Krapić, De. Varga 1, Franković 2, Tiškivski, Jelača, Da. Varga 2, Barać, Beltrame, Garcia 2, Brala.

Vezane vijesti

Pro Recco: Tempesti, Burić 2, Madaras 1, Perrone, Kasas 1, Felugo 1, Filipović 1, Figari, Benedek 2, Zloković 1, Ivović 2, Molina 1, Nikić.

Suci: Koryzna Radoslaw (Poljska), Spiegel Ulrich (Njemačka)

Potpuni potop igrača Primorja dogodio se u prvoj četvrtini, na kraju koje je rezultat pokazivao ne tako optimističnih 5:0 u korist gostiju iz Italije. Pro Recco koji je, uz Partizan, već osigurao plasman na Final Four u Rimu, vodio je 1:0 već u prvoj minuti susreta, a na 2:0 povisio je Benedek. Uslijedili su pogoci Zlokovića, Feluga i Burića.

U drugom dijelu Primorje postiže svoj prvi pogodak preko Xavija Garcije, no tek nakon pogotka Talijana za 6:0. Filip Filipović nastavio je mrcvariti Riječane postigavši pogodak za 7:1, a u tom trenutku momčad Pro Recca ima 100-postotak učinak igrača više (4/4).

Priliku za smanjenje depresivne razlike dobio je Franković koji je realizirao peterac koji mu je izborio Paškvalin. Nekoliko trenutaka poslije, Daniel Varga ulazi u mini seriju koja dovodi Riječane na "samo" četiri razlike te do prve realizirane situacije s igračem više (od šest prilika).

Finalist hrvatskog prvenstva u trećoj četvrtini drži prihvatljivu razliku od četiri pogotka manje, a peti pogodak na utakmici za riječku momčad upisuje onaj koji je i otvorio susret - Xavi Garcia. S druge strane, jedini pogodak u trećem dijelu za Pro Recco postigao je Damir Burić.

Na 10:5 na početku posljednje dionice povećava Molina, a Ivović zakucava za ogromnih 11:5. Soli na ranu nadodali su Talijani upisavši 12:5, a dva posljednja gola ipak postiže naša momčad. Prvo Franković ubacuje svoj drugi pogodak na utakmici za 12:6, a minutu prije kraja Deneš Varga iz peterca smanjuje na 12:7.

Prema očekivanjima, Primorje će svoju sudbinu kreirati sljedeći tjedan u Mađarskoj na gostovanju kod Vasasa.