Vodeni sportovi

Budva prijeti Jugu

Tea Lokas • srijeda, 27.04.2011.

Vaterpolisti Budve pobijedili su Jadran iz Herceg Novog na gostovanju i održali nadu da će izboriti Final Four. Za to im je potrebna pobjeda u posljednjem kolu Eurolige, a tamo ih čeka dubrovački Jug...

Jadran HN - Budva M:tel 8:9 (2:3, 1:3, 2:1, 3:2)

Igalo, Bazen instituta Simo Milošević
Euroliga, skupina A
Peto kolo četvrtfinala

Jadran HN: Šćepanović, Sekulić 1, Crepulja 1, Janović, Filipović Đ. 1, Latinović, Kalinić, Gojković 2, Premuš, Subotić 2, Filipović P., Kovačić, Sarić 1.

Budva: Šefik, Petković, Boyd, Radunović, Ljubanović, Tičić 2, Pejaković, Pasković 2, Vukčević 1, Žanetić 4, Trbojević, Jokić, Lazović.

Suci: Sadekov Irfan (Rusija), Simion Mihai (Rumunjska)

Budva je u gostujućem bazenu Jadrana uspjela izboriti minimalnu pobjedu koja je stvorila sve preduvjete da šesto kolo Eurolige bude pravi spektakl. Budva je ovim slavljem došla na šest bodova, samo jedan manje od dubrovačkog Juga, svog sljedećeg protivnika.

Prva četvrtina okončana je minimalnom prednošću gostiju (3:2), a situacija se u tom smjeru nastavila razvijati do poluvremena koje je završilo rezultatom 6:3. Nakon odmora Budva se opustila, a momčad Ivice Tucka pokušala je sustići svoje suparnike. Ipak, nedovoljan napor su uložili domaćini, a vrijeme nije išlo u njihovu korist pa je konačan rezultat ostao 9:8 za Budvu.

Žanetić je prvo ime susreta sa četiri postignuta pogotka, a po dva su za Budvu još dodali Tičić i Pasković. Za poražene su se istaknuli Gojković i Subotić također s po dva pogotka.