Vodeni sportovi

Jug bez inspiracije

Tea Lokas • srijeda, 27.04.2011.

Vaterpolisti dubrovačkog Juga nisu uspjeli pobijediti beogradski Partizan i osigurati plasman među četiri najbolje momčadi u Europi. Svoju sudbinu dodatno su zakomplicirali lošom izvedbom pred domaćom publikom koja je svjedočila porazu od 13:10...

Jug CO - Partizan 10:13 (3:3, 1:2, 3:5, 3:3)

Dubrovnik, Bazen u Gružu
Euroliga, skupina A
Peta utakmica četvrtfinala

Jug CO: Nižić 8, Vranješ, Sutić 1, S. Sukno 1, Joković 3, Seman, Marković 1, Bušlje 2, I. Sukno, Dobud 1, Drobac, Obradović 1, Ivanković.

Partizan: Soro 9, Chatzitheodorou 1, Rađen, Miloš, Aleksić 2, Pijetlović 1, Prlainović 1, Radović 1, Dedović, Mitrović 1, Vujasinović 5, Ćuk 1, Mandić.

Igrač više: Jug 6/12, Partizan 8/11
Peterci: Jug 0/1, Partizan 0
Suci: Mario Bianchi (Italija ) i Gyorgy Juhasz (Mađarska)

Nakon što je Joković bio brži u plivačkom dijelu i osvojio loptu za Jug, izvrsnom dijagonalom upisao je prvo (i jedino) vodstvo domaće momčadi. Sljedeću minutu nije bilo pogotka, da bi Vujasinović izjednačio na 1:1 šest i pol minuta prije kraja prvog dijela. Sandro Sukno je pokušao povisiti na 2:1, no bez uspjeha. Nepreciznost je kaznio Pijetlović prevarivši Nižića iz drugog pokušaja. Sukno nakon tog pogotka ponovno griješi, a Partizan dolazi do 3:1 s igračem više.

U posljednjim minutama prvog dijela Jug preko Markovića i Jokovića dolazi do 3:3 te osigurava kontru koja završava promašajem Sutića.

Jug je ponovno osvojio loptu i prvi napad, no ovog puta Gospari nisu realizirali tu prednost. Stefan Mitrović upisao se u strijelce povisivši na 4:3 na početku drugog dijela, a Vujasinović povećava prednost na +2 (5:3). Jug u sljedećem napadu konačno uspijeva realizirati igrača više pogotkom Sandra Sukna za 5:4. Taj rezultat ostaje zapisan sve do kraja poluvremena, a na odmor ekipe odlaze bez postignutog pogotka u većem dijelu četvrtine.

Obrane i vratar ponovno otključavaju svoja vrata na početku treće četvrtine, a u sljedećih osam minuta događaju se ključne stvari za ishod cijele utakmice. Radović, Ćuk i Vujasinović pogodili su za 6:5, 7:6 i 8:7, dok su Bušlje, Sutić i Obradović spašavali stvar vraćajući rezultat na izjednačenje. Kod rezultata 6:5 u korist Partizana isključen je Pijetlović do kraja susreta s pravom zamjene, a nedugo nakon, trener srpskih vaterpolista zbog žešćeg prosvjedovanja također je zaradio crveni karton.

Kada se očekivalo da Jug podigne razinu igre, Partizan na semafor upisuje 9:7 i po drugi put u utakmici ima prednost od dva pogotka. Uskoro se događa nešto što se dotad na utakmici nije moglo vidjeti, a to je vodstvo Partizana od 10:7, kojim se ulazi u posljednjih osam minuta.

Iako su u posljednjem dijelu Dobud, Bušlje i Joković pokušavali spasiti situaciju, Srbi su bili prejaki. Svaki put kada bi se Dubrovčani ponadali da se mogu vratiti u utakmicu, Prlainović, Vujasinović ili Aleksić bi "podebljali" gol-razliku i ubili svaku nadu danas nedovoljno inspiriranim Gosparima. Kao šlag na tortu Soro je obranio peterac Jokovića, čime je zapečatio pobjedu od 13:10.