Wolfsburgu i Kaiserslauternu važne pobjede

Mario Glasnović • petak, 29.04.2011.

U utakmicama 32. kola njemačke lige važne pobjede za ostanak u ligi ostvarile su momčadi Wolfsburga i Kaiserslauterna. Vukovi su s Mandžukićem u gostima pobijedili Werder, a Lakićev Kaiserslautern je svladao posljednju momčad lige, St. Pauli.

Na Wesser stadionu u Bremenu susrele su se momčadi Werdera i Wolfsburga. Obje kluba nemaju sezonu za pamćenje, posebno momčad Wolfsburga koja se od borbe za vrh uključila u grčevitu borbu za ostanak u Bundesligi.

Prvi su zaprijetili gosti, u četvrtoj minuti Grafite je prošao po desnoj strani i ubacio u šesnaesterac gdje je bio naš Mario Mandžukić čiji je udarac nogom prošao pored vrata.

Werder je uzvratio pet minuta kasnije. Iz slobodnog udarca je snažno šutirao Thorsten Frings, a njegov udarac uz dozu nesigurnosti je obranio vratar Wolfsburga Diego Benaglio.

Vukovi su poveli u 22. minuti. Mandžukić je probio lijevu stranu i lijepo ubacio u sredinu, na njegov centaršut je naišao Cicero koji je pucao, no Tim Wiese je obranio, a na odbitak je naišao Sascha Riether koji pogađa za 0:1.

U 34. minuti brazilski veznjak Diego lijepo se oslobodio čuvara i centrirao prema šesnaestercu, no Grafite i Mandžukić za nekoliko su centimetara promašili loptu. Na odmor se otišlo s prednošću Wolfsburga od 1:0.

Na početku drugoga poluvremena Mandžukić je zaradio žuti karton zbog prekršaja. Werder je opasno zaprijetio u 54. minuti kada je Marko Marin s ruba šesnaesterca dobro gađao, ali Benaglio je bio siguran.

Četiri minute kasnije Mandžukić i Diego dobro kombiniraju, lopta dolazi do Grafitea, ali Brazilčev udarac završio je preko vrata. U 69. minuti gosti su promašili još jednu priliku, opet je dobro odigrao Mandžukić koji je loptu prebacio do Marcela Schäfera, a kapetan gostiju s nekoliko metara promašuje prazna vrata.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, iako je bilo nekoliko prilika na obje strane. Wolfsburg je drugom uzastopnom pobjedom pobjegao iz opasne zone, a Werder još uvijek nije osigurao ostanak u Bundesligi.

U sljedećem kolu Werder igra protiv vodeće Borussije iz Dortmunda, a Wolfsburg na svome terenu čeka momčad Kaiserslauterna.

Od hrvatske kolonije u Kaiserslauternu samo je jedan član započeo utakmicu od prve minute. Srđan Lakić kao kapetan je predvodio svoju momčad do pobjede protiv St Paulija. Ivo Iličević nije nastupio zbog ozljede trbušnog zida, a Stiven Rivić cijelu utakmicu je gledao s klupe.

Domaćim Crvenim vragovima bodovi su bili potrebni za udaljavanje iz opasne zone, dok je St. Pauli kao posljednja momčad Bundeslige morao pobijediti kako bi održao bar neke šanse za ostanak u ligi.

Prvih pola sata nismo gledali predobar nogomet. Obje su momčadi igrale prezatvoreno i s čvrstom obranom, Kaiserslautern je imao posjed lopte, a St. Pauli je prijetio preko kontranapada. Domaći su poveli u 30. minuti utakmice. Nakon izvedenog auta lijepo su kombinirali igrači Kaiserslauterna, s lijeve strane je dobro nabacio Jessen, a glavom je precizno pogodio Tiffert.

Srđan Lakić imao je dobru priliku u 38. minuti utakmice, no udarac hrvatskog reprezentativca pogodio je gostujućeg stopera pa je lopta završila u korneru. Dvije minute nakon toga gosti su imali priliku za izjednačenje, Asamoah je izašao sam pred vratara Trappa koji je obranio udarac njemačkog napadača.

Nedugo kasnije Trapp je još jednom izvrsno intervenirao. Nakon dodavanja Asamoaha i Bartelsa pred vratima se našao Kruse, ali domaći vratar obranio je njegov udarac nogom. Nakon toga otišlo se na odmor.

U drugome dijelu kapetan gostiju Gerald Asamoah imao je lijepu priliku za izjednačenje, ali gostujući napadač nije se najbolje snašao u samoj završnici.

U 69. minuti domaći veznjak Tiffert je lijepo šutirao, a još ljepše obrani vratar gostiju Pliquett koji je paradom odbio loptu u korner. Udarac iz kuta izveo je već spomenuti Tiffert čiji centaršut pronalazi braniča Abela koji postavlja na konačnih 2:0.

Kaiserslautern se ovom pobjedom privremeno popeo na 11. mjesto s osvojenih 40 bodova, dok je St. Pauli ostao prikovan za dno ljestvice. U sljedećem kolu Kaiserslautern gostuje u Wolfsburgu, a St. Pauli čeka Bayern.