Napoli 1:0 Genoa
Genoa

Napoli blizu Lige prvaka

Ivana Spahija • subota, 30.04.2011.

U drugom susretu 35. kola Serie A Napoli je na domaćem terenu došao do pobjede nad Genoom. Domaćini su cijelih 90 minuta potpuno dominirali na terenu, promašili su brojne prilike za vodstvo, ali su u konačnici realizirali jednu i došli do važna tri boda koja ih donose vrlo blizu izravnom plasmanu u Ligu prvaka...

Iako su šanse Napolija da na kraju sezone uzme Scudetto tek teoretske, čini se kako ni on, baš kao ni Inter, još uvijek nije digao ruke od borbe za naslov, iako mu je, naravno, glavni cilj izravni plasman u Ligu prvaka. Napoli je nakon ovog kola još bliže tom cilju, na svom je San Paolu s minimalnih 1:0 svladao Genou i uzeo tri boda koja ga ostavljaju na trećem mjestu na ljestvici.

Izabranici Waltera Mazzarrija trenutno imaju šest bodova zaostatka za vodećim Milanom te osam bodova prednosti ispred četvrtoplasiranog Lazija, iako Rossoneri i Rimljani imaju i po utakmicu manje. Trenutno petoplasirani Udinese (s utakmicom manje) zaostaje devet bodova za Napolijem, koji je praktički potvrdio plasman barem u kvalifikacije Lige prvaka, a nalazi se i pola koraka od izravnog plasmana u najelitnije europsko natjecanje.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, iako su nogometaši Napolija propustili brojne prilike za vodstvo. Napoli je mogao povesti već u 11. minuti, ali je udarac Lavezzija izvana prohujao pokraj vratnice. Devet minuta kasnije ponovno su zaprijetili domaćini, ovaj put je Lavezzi pogodio gredu gola Genoe. Napoli do vodstva nije došao ni u 27. minuti kada je pokušaj Cavanija jedva blokirao Kaladze, a raspoloženi Lavezzi je deset minuta kasnije gađao malo pokraj gola.

Početkom drugog dijela gosti iz Genove uspjeli su ostvariti prvi udarac prema vratima Napolija, Moretti je u 50. minuti glavom potražio mrežu, ali je na visini zadatka bio De Sanctis. Šest minuta kasnije domaćini su propustili ogromnu priliku za vodstvo kada je Lavezzi umjesto u praznu mrežu loptu poslao iznad grede. Dvije minute kasnije Lavezzi se pokušao iskupiti za taj promašaj, ali je ovaj put njegov solidan udarac uspio zaustaviti Eduardo.

Silni trud domaćinima se napokon isplatio u 83. minuti susreta, Cavani je dobro uposlio Hamšika, koji je s lakoćom loptu pospremio u mrežu i Napoliju donio vodstvo od 1:0. Tim je rezultatom susret i završen, Napoli s nova tri boda i dalje konkurira za sam vrh, a praktički je i na pola koraka do izravnog plasmana u Ligu prvaka, dok je Genoa nakon ovog poraza ostala na desetom mjestu, dovoljno daleko od zone ispadanja.