Zagreb uvjerljiv protiv Borika

Ante Dubravac • utorak, 03.05.2011.

Zagreb je pod vodstvom Ivice Burića nastavio s uvjerljivim pobjedama. U utakmici 11. kola Lige za prvaka košarkaši Zagreba bez većih problema savladali su Borik Puntamiku rezultatom 96:71.

Najugodnije iznenađenje dosadašnjeg dijela prvenstva ekipa Borika nije uspjela skinuti još jedan veliki skalp. Nakon što su slavili u 4. kolu u Zadru rezultatom 73:60 Mravi su u Draženovom domu bili još uvjerljiviji.

Prva četvrtina završena je rezultatom 20:15 za Zagreb, a kao i u većini utakmica glavnu riječ je imao centar Luka Žorić. Nakon uvodnog vodstva Mrava Zadrani se bude i u 15. minuti prvi puta preuzimaju vodstvo rezultatom 26:25. Međutim Žorićevim povratkom na parket domaćini ubacuju u brzinu više i na odmor odlaze s prednosti 37:31.

Kako je završeno prvo tako je nastavljeno drugo poluvrijeme. U 25. minuti tricom Damira Mulaomerovića Zagreb po prvi puta na utakmici ima dvoznamenkasto vodstvo koje iz minute u minutu povećava pa treća četvrtina završava sa 71:46, +25 za domaćina. U 38. minuti Zagreb odlazi na +30, ali gosti do kraja ipak uspjevaju malo ublažiti loš dojam i smanjuju na konačnih 96:71.

Kod pobjednika su se istaknuli Žorić i Krunoslav Simon. Žorić je za 33. minute provedene na parketu ubacio 25 koševa i tome pridodao 8 skokova dok je Simon zabio 21. koš. Goste je predvodio Jure Skifić s 18 koševa i 11 skokova.

U idućem kolu, u subotu 7. svibnja očekuje nas veliki derbi između Cedevite i Zagreba, dok Borik u Jazinama dočekuje momčad Zadra.