Cibona bez poteškoća protiv Zaboka

Josip Piršljin • srijeda, 04.05.2011.

Košarkaši Cibone došli su do svoje pete pobjede u Ligi za prvaka. Igrači Josipa Vrankovića očekivano su na gostujućem terenu svladali ekipu Zaboka čime su nastavili borbu za doigravanje.

Cibona je u Bedekovčini svladala Zabok rezultatom 79:62. Zagrepčani nisu bili uvjerljivi kao i u prvom susretu ovih dviju ekipa kada su slavili s 32 poena razlike, no i ova pobjeda im je važna. Sada na tablici imaju isti omjer pobjeda i poraza kao i Split kojeg ugošćuju u sljedećem kolu i u kojem će se voditi glavna bitka za mjesto u doigravanju.

Cibona je na početku susreta stvorila ugodnu prednost, a tome su pridonijele dvije trice Bojana Bogdanovića čime su Zagrepčani otišli na 8:2. Ipak, uporni domaćini se nisu predavali i ubrzo su stigli vodstvo Cibone, a na isteku prve četvrtine čak su i vodili s 15:14. Gostujuća momčad je u drugu dionicu ušla nešto bolje, ali ponovno se nisu uspjeli odvojiti.

Iako su gubili i s osam poena razlike, košarkaši Zaboka nisu dozvolili da im protivnici stvore ozbiljniju prednost. Pred kraj druge četvrtine smanjili su vodstvo Cibone na samo dva poena, te se na odmor otišlo s prednošću ekipe Josipa Vrankovića od 37:35. U nastavku utakmice domaći igrači ipak ne uspijevaju držati visoki tempo i susret gubi na neizvjesnosti.

Cibosi su pred kraj treće četvrtine došli na deset poena razlike, a tricom Luke Pešuta Zabok smanjuje na 59:52 uoči početka posljednjih deset minuta. Zagrebački košarkaši su u četvrtoj dionici definitivno prelomili susret u svoju korist. U 35. minuti su došli na 19 poena prednosti pri rezultatu 71:52, a Zabočani su do kraja dvoboja rezultat uspjeli smanjiti samo za jedan koš.

U redovima Cibone istaknuo se Pankracije Barać s 18 poena i šest skokova, dok je u sastavu poraženih najbolji bio Sven Smajlagić koji je ubacio 13 poena uz jedan skok.

• LeBronWade04.05.2011. u 22:24
    "Košarkaši Cibone došli su do svoje pete pobjede u Ligi za prvaka. Igrači Josipa Vrankovića..." Tko bi reko?