Raštane nadomak tituli

Josip Tolić • srijeda, 04.05.2011.

28. kolo 3. HNL Jug vrlo je vjerojatno bilo prijelomno u ovoj sezoni što se borbe za naslov prvaka tiče. Raštane su pobjedom u Benkovcu kod Velebita nastavile suveren hod prema tituli, a nju mogu potvrditi već u sljedećem kolu zahvaljujući iznenađujućem porazu drugoplasiranog Neretvanca kod Zmaja u Makarskoj. Neretva nastavlja s dobrim izdanjima i diže se na tablici, dok su Omišani prekinuli crnu seriju slavljem protiv biogradskog Primorca.

U derbiju kola trećeplasirani Velebit ugostio je vodeću momčad Raštana. Odlučujući trenutak utakmice dogodio se u 17. minuti. Kapetan gostiju Goran Burčul prošao je po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i odlično prebacio istrčalog vratara Velebita Šarića za 1:0. Prašinari su tako napravili vrlo bitan korak u osiguranju titule prvaka trećeg razreda hrvatskog nogometa i promociju u Drugu hrvatsku nogometnu ligu iduće sezone.

Pobjeda Raštana još je više dobila na vrijednosti zahvaljujući porazu prvog pratitelja Neretvanca u Makarskoj. Domaći Zmajevi poveli su u 69. minuti efektnim pogotkom Bušelića s 15-ak metara udaljenosti od vratiju Bubala. Samo pet minuta kasnije za udvostručenje vodstva gostiju i iznenađujuće osvajanje tri boda pobrinuo se Mirko Selak preciznim udarcem u kaznenom prostoru gostiju. Zmaj je ovom pobjedom zadržao izglede za spas od ispadanja i na 16. je mjestu, dok se Neretvanac polako može pripremati za iduću sezonu u ovoj diviziji jer mu snovi o tituli žive samo na teoriji.

KONAVLJANIN - MLADOST

U Grudi su svoj dvoboj trebali odigrati Konavljanin i Mladost, no gosti se, prema nekim izvorima zbog bolesti sedmorice igrača, nisu pojavili. Utakmica nije odigrana, a kako će biti registrirana i hoće li se odigrati nekom drugom prilikom odlučit će povjerenik za natjecanje Ante Plazibat.

Omiš je nakon tri uzastopna poraza ponovno osjetio slast pobjede. Na ušću Cetine pala je momčad Primorca iz Biograda s 1:0. I ovdje je jedan pogodak odlučio pobjednika, a pao je u 41. minuti. 20-godišnji Marko Jordan u redovima Omišana uputio je jak udarac prema gostujućim vratima, vratar Juričin u prvi je mah zaustavio taj pokušaj, no lopta mu ipak bježi iz ruku i prelazi preko gol-linije za 1:0 i tri boda za sastav Antonija Borića.

Poprilično uspješnom kolu klubova iz donjeg dijela ljestvice doprinijeli su i Neretljani slavljem protiv Dinare u Metkoviću. Jedini pogodak na utakmici djelo je kapetana Neretve Danijela Kozine. U 60. minuti susreta izborio je kazneni udarac i sam ga realizirao za 1:0 i uspon do 13. mjesta na ljestvici. U 80. minuti predstavnik gostiju Ante Livaja morao je na tribinu nakon psovki upućenih sucima susreta. Čak četvrti dvoboj 28. kola koji je završio s rezultatom 1:0 ili 0:1 odigrali su Jadran Luka Ploče i Zagora u Pločama. Domaćini su slavili golom Dabića u 68. minuti.

Tek prvu pobjedu u proljetnom dijelu prvenstva ostvarili su GOŠK-ovci u susretu s blatskim Zmajem. Vodeći gol za domaćine postigao je 18-godišnji Ivo Caput u 9. minuti. U 25. gosti izjednačuju preko Gugića, no više od toga nisu mogli. Damir Hodžić dvama pogocima u 35. i 78. minuti konačno donosi trobod Dubrovčanima koji ih dalje teoretski drži u igri za bijeg iz zone ispadanja, no zasada su pretposljednji, 17. U Hrvacama su istoimeni domaćini i kliški Uskok odigrali bez pobjednika - 1:1, a neodlučeno je bilo i u Stobreču, gdje su snage odmjerili Primorac 1929 i Jadran Kaštel Sućurac, a mreže su mirovale.