Milan prvak Italije

Ivana Spahija • subota, 07.05.2011.

Susreti 36. kola Serie A donijeli su i konačno rješenje pitanja o prvaku Italije, Milan je na rimskom Olimpicu u susretu bez pogodaka uzeo bod Romi s kojim je i matematički potvrdio osvajanje Scudetta. Obje su momčadi propustile nekoliko prilika za vodstvo, a raspodjela bodova bila je dovoljna Milanu, koji je osvojio 18. naslov prvaka...

Dva kola prije kraja sezone riješeno je pitanje prvaka Italije, Milan je rezultatom 0:0 na rimskom Olimpicu uzeo bod Romi, s kojim je matematički potvrdio osvajanje naslova prvaka. U prilično izjednačenom dvoboju mreže su ostale netaknute, a osvojeni bod bio je dovoljan Milanu za uzeti 18. naslov prvaka Italije i prekid petogodišnje dominacije Intera.

Prva prilika u susretu pripala je Milanu, Boateng je u 12. minuti potražio vrata Rome, ali je lopta završila pokraj gola. Minutu kasnije bljesnula je prilika na drugoj strani, ali je pokušaj Taddeija na vrijeme zaustavila crveno-crna obrana. Roma je do vodstva mogla doći u 14. minuti, Vučinić je pobjegao braničima Milana, ali je njegov udarac čudesno zaustavio Abbiati.

Domaćini su novu priliku za vodstvo propustili u 24. minuti, Vučinić je ponovno zaprijetio vratima Abbiatija, ali je na vrijeme reagirao Nesta. Milan je do vodstva mogao doći u 39. minuti, svoj je udarac isprobao Ibrahimović, ali je loptu neprecizno poslao pokraj gola. Pet minuta kasnije pokušala je uzvratiti Roma, Totti je potražio vrata gostiju, ali je na mjestu bio Abbiati.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili gosti iz Milana, koji su do vodstva mogli doći u 47. minuti, ali je Robinho pogodio vratnicu. Novu priliku za vodstvo Rossoneri su propustili u 60. minuti, dobro je gađao Boateng, ali je lopta završila malo pokraj vratnice. Tri minute kasnije zaprijetio je Ibrahimović iz slobodnog udarca, ali je tu loptu uspio odbiti Doni.

Do kraja susreta još nekoliko poluprilika propustili su nogometaši Rome, a semafor se u konačnici zaustavio na konačnih 0:0 za važan bod Milanu koji mu donosi naslov prvaka Italije. Roma se s novim bodom trenutno uspela na četvrto mjesto na ljestvici i još uvijek konkurira za plasman u Ligu prvaka.

U drugoj utakmici dana, Palermo je na domaćem terenu rezultatom 2:1 svladao Bari i s nova tri boda uspeo se na osmo mjesto te u teoriji još uvijek konkurira za plasman u Europu. Prvi su poveli gosti iz Barija pogotkom Bentivoglia u sedmoj minuti, a bodove Sicilijancima donijeli su Miccoli i Bovo golovima u 39., odnosno u 53. minuti susreta. Bari je već otprije poznat kao prvi putnik u Serie B.

• Obrisan korisnik08.05.2011. u 16:41
    opet se potvrdilo.ako hoćeš biti prvak samo dovedi ibrakadbru!!!bravo milan!
  • Obrisan korisnik08.05.2011. u 12:37
    svaka cast novim prvacima italije...zasto ne i kup???
  • Obrisan korisnik08.05.2011. u 10:20
    napokooooooooooooooooon :)
  • Obrisan korisnik08.05.2011. u 08:44
    Ajmo sad kopirat ono što je inter radio 5 godina zaredom, op op!
  • Obrisan korisnik08.05.2011. u 02:55
    FORZA MILAN!!!...svaka cast...napokon nakon duugih 7 godina smo docekali da Milan osvoji naslov...a posto vec dugo nije bila ovako dobra konkurencija u talijanskom prvenstvu, draz je tu jos veca!!!