Juventus 2:2 Chievo
Chievo

Juventus bez Lige prvaka

Ivana Spahija • ponedjeljak, 09.05.2011.

U posljednjoj utakmici 36. kola Serie A, Juventus na domaćem terenu nije uspio doći do pobjede nad Chievom, koji je uspio nadoknaditi dva gola zaostatka i Staroj dami uzeo dva važna boda. Ovim remijem Juventus se praktički oprostio utrke za Ligom prvaka, a opasno mu "visi" i plasman u Europu uopće...

U posljednjem "biti ili ne biti" dvoboju za plasman u kvalifikacije Lige prvaka, nogometaši Juventusa nisu se previše iskazali i na svom su Olimpicu rezultatom 2:2 uzeli bod Chievu. Nogometaši Stare dame imali su pobjedu u rukama, ali su u samo dvije minute prokockali dva pogotka prednosti te su s novim osvojenim bodom ostali na sedmom mjestu i dva kola uoči kraja sezone za četvrtim Udineseom zaostaju pet bodova.

Što se same utakmice tiče, u 12. minuti dosuđen je jedanaesterac za Juventus zbog prekršaja Sarda nad Pepeom, a sigurnim udarcem s bijele točke Alessandro Del Piero donio je Juventusu vodstvo od 1:0. Tri minute kasnije domaćini su mogli doći i do drugog pogotka, odlično je gađao Aquliani, ali je gotovo čudesno taj udarac zaustavio vratar Chieva Sorrentino. Bez prilike nisu ostali ni gosti, Pellissier je u 30. minuti mogao donijeti izjednačenje Chievu, ali je loptu poslao malo pokraj gola.

Po povratku s odmora s pritiskom su nastavili nogometaši Juventusa, koji su do povećanja vodstva mogli doći u 50. minuti, ali je dobar pokušaj Matrija uspio ukrotiti Cesar. Ipak, samo pet minuta kasnije zatresla se mreža Chieva. Del Piero je idealno uposlio Matrija, koji je pronašao put do mreže Sorrentina za vodstvo Juventusa od 2:0.

No, to je bilo tek pola posla na torinskom Olimpicu, drugi pogodak razbudio je goste, koji su pogotkom Rigonija u 68. minuti smanjili vodstvo Juventusa na 2:1. Samo minutu kasnije ponovno se tresla mreža šokiranih domaćina, Pellissier je odlično pronašao Sarda, koji je loptu pospremio u mrežu Buffona i poravnao rezultat na 2:2.

Dvije minute kasnije Chievo je mogao doći do vodstva, ali je pokušaj Pellissiera završio malo iznad grede. Posljednjih desetak minuta donijelo je potpunu opsadu prostora gostiju, Juventus je očajnički tražio treći pogodak, a goste je spašavala sreća. Chiellini je u 82. minuti susreta glavom pogodio vratnicu, a šest minuta kasnije i pokušaj glavom Tonija odbio se o vratnicu gola sretnih gostiju.

Do kraja susreta domaćini su propustili još nekoliko poluprilika za pobjedu pa se semafor zaustavio na konačnih 2:2 za raspodjelu bodova. Chievo može biti itekako zadovoljan raspletom ovog susreta, s novim bodom uspeo se na 12. mjesto i dva kola uoči kraja sezone i matematički je osigurao opstanak. Juventus se trenutno nalazi na sedmom mjestu, s gotovo nikakvim šansama za plasman u Ligu prvaka, a trebat će se namučiti i za ostvariti plasman u Europu uopće.

• Obrisan korisnik10.05.2011. u 16:28
    ovaj juventus ima igrace ko da su iz kukuruz lige a ne veliki klub slavne povijseti
  • Obrisan korisnik10.05.2011. u 02:29
    Koliko samo nesrece je imao Juve na utakmici, ali to nije za opravdavati vec krenuti jednom traziti vrhunske igrace, jer ovo je zaista tuzno...
  • Obrisan korisnik09.05.2011. u 23:59
    Navijac san Juvea, al bila bi sramota da jedna ovakva momčad igra lp... dovedite Lippia!!!
  • Obrisan korisnik09.05.2011. u 23:53
    Zadnjih par sezona Juvea prikazano u ovoj jednoj tekmi...
  • Ronaldo909.05.2011. u 23:33
    juve mora tražit novog trenera ali i nove igrače,ili ti klase od igrača a ne više polovne igrače kakve sad ima jer ovo je stvarno očaj živi