Barcelona neraspoložena protiv Depora

Josip Piršljin • nedjelja, 15.05.2011.

U pretposljednjem kolu španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona nije uspjela pobijediti Deportivo iz La Corune na svom stadionu. Vrijednu pobjedu upisao je Atletico Madrid, dok su Valencia i Athletic Bilbao svoje utakmice završili neodlučenim rezultatima.

Josep Guardiola je u susretu protiv Deportiva odlučio odmoriti svoje najvažnije igrače, te je na travnjak stadiona Camp Nou izveo kombinirani sastav. Barcelona bez svog najboljeg strijelca ove sezone Lionela Messija nije izgledala toliko ubojito, te u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka. Domaći su držali loptu u svojim nogama i više prijetili gostujućim vratima, no unatoč nekoliko izglednih situacija nisu na odmor uoči drugog dijela uspjeli otići s vodstvom.

Niti u nastavku susreta se igra španjolskih prvaka nije bitno popravila. Katalonci su nastavili s pritiskom kako bi u zadnjem nastupu ove sezone pred svojim navijačima upisali pobjedu, ali u tome nisu uspjeli. Uvođenjem Daniela Alvesa i Maxwella Guardiola je pokušao dobiti na učinkovitosti, no ostalo je 0:0.

Vezane vijesti

Upravo je Alves bio blizu vodećeg pogotka u 79. minuti kada je opasno pucao prema Danielu Aranzubiji iz slobodnog udarca, no vratar Deportiva je zaustavio njegov pokušaj. Do kraja susreta se rezultat nije mijenjao premda je Deportivo u sudačkoj nadoknadi mogao doći i do sva tri boda kada se Xisco nije najbolje snašao pred Victorom Valdesom. U posljednjem kolu im slijedi žestoka borba za ostanak.

Valencia je na Mestalli ugostila gradskog rivala Levante u utakmici u kojoj su podijelili bodove. Nogometašima Unaija Emeryja nova tri boda bila su potrebna kako bi osigurali izravan plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone, ali zbog poraza Villarreala dovoljan im je bio i remi. Levante je većinu utakmice morao igrati s igračem manje pošto je u 21. minuti Xisco Nadal napravio oštar prekršaj na Robertu Soldadu čime je zaslužio crveni karton. Unatoč tome gosti su uspjeli sačuvati svoju mrežu, te je susret završio rezultatom 0:0.

Atletico Madrid je u nastavku borbe za Europsku ligu igrao na svom stadionu protiv Herculesa koji je uoči ovog kola još uvijek imao teoretske šanse za ostanak u ligi, no nakon utakmice u Madridu igrači Miroslava Đukića se definitivno vraćaju u Segundu. Već u drugoj minuti vodstvo domaćima donio je Alvaro Dominguez, a na 1:1 izjednačuje David Trezeguet u 66. minuti nakon što je u prvom dijelu promašio jedanaesterac. Konačnih 2:1 za Athletico postavlja Jose Antonio Reyes u 71. minuti.

Vrlo zanimljivu utakmicu odigrali su Athletic Bilbao i Malaga. Athletic je tražio pobjedu u lovu na Europsku ligu, no prvi su do gola došli gosti. Četiri minute prije kraja prvog dijela Recio je donio vodstvo Malagi, a domaći su imali odličnu priliku izjednačiti u 52. minuti kada im je dodijeljen jedanaesterac pri čemu je Martin Demichelis zaradio isključenje. David Lopez je s bijele točke pogodio vratnicu, no samo dvije minute kasnije Athletic dobiva još jedan kazneni udarac kojeg Lopez ovog puta pretvara u pogodak za 1:1, a tim rezultatom je utakmica i završila.

Sporting iz Gijona je osigurao nastup u Primeri i sljedeće sezone pobijedivši Racing Santander s 2:1. Poveli su gosti u 32. minuti pogotkom Christiana, a preokret Sportingu donose Miguel de las Cuevas pred kraj prvog poluvremena i Nacho Novo koji se u listu strijelaca upisao u 52. minuti.

• Obrisan korisnik16.05.2011. u 11:54
    casinoo baš si pametan hahhah. kakva je bila gol razlika kad se lomilo prvenstvo. ronaldo ga je prestigao u zadnja 3 kola kad je itako sve bilo već rješeno i barca igrala u prvoj brzini spremajući se za london. da imalo pratiš nogomet nebi to pisao. više će vridit ako messi dade gol u finalu i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.05.2011. u 11:09
    eto Ronaldo prestigao messija debelo u ligi i sada svi sute kao popisani!! bravo ronaldo!zasluzeno si najbolji!!!!!!!!!!!!!!!!!nagoidinu mora osvojiti za najboljeg igraca! a svi toliko govorili o mesiju i nevjerojatnoj gol razlici a sada ronaldo bolji hahahahahaha
  • Obrisan korisnik16.05.2011. u 09:12
    Dica su se pokazala jako dobrima, osobito Dos Santos. Dogodine bi osim Thiaga i Fontasa tribali priključit Santosa i Bartru i kupit recimo Rossija za pare od Ibre i sve super.
  • Obrisan korisnik16.05.2011. u 08:48
    Kažu u Barceloni, kada je Real rasprodao svoj ugled, ajmo i mi zaraditi koju paru i rasprodati dio svog ugleda... hahaha...
  • Obrisan korisnik16.05.2011. u 08:17
    Prije bi rekao da nastavlja gomilati svoj ugled. Samo ne razumijem zašto bi ti pomislio da ga rasprodaje? Naslov su osvojili i izborili finale LP....Ako to nije dovoljno ugledno onda stvarno ne znam....