Real nadigrao Villarreal

Lovro Štrbinić • nedjelja, 15.05.2011.

Pretposljednje kolo dovelo je madridski Real na El Madrigal, a s dva pogotka u ranoj fazi dvoboja Mourinhovi igrači olakšali su si put do nove pobjede. Zanimljivo je bilo i u borbi za petu poziciju koja je nakon današnjih dvoboja bliža Sevilli i Atletico Madridu.

Real Madrid je došao u goste Villarrealu i od početka pokazao veliku želju da upiše još jednu prvenstvenu pobjedu. U prvim minutama pritisnuli su domaćine koji su odolijevali do 17. minute kada je u kontri Kaka proslijedio loptu do Marcela, a mladi Brazilac lobom prebacio vratar Villarreala. Pet minuta poslije Kaka je solo prodorom izborio slobodan udarac iz kojeg je Cristiano Ronaldo snažnim udarcem poslao loptu u mrežu. Do kraja poluvremena malo su se trgnuli i igrači domaće ekipe, no an odmor se otišlo s lijepom prednosti za goste i španjolske prijestolnice.

Početak drugog dijela da je nagovijestiti da bi se stvari mogle zakomplicirati za Mourinha i igrače jer je nakon šest minuta igre Cani smanjio na 1:2 na asistenciju Gaspara. Bilo je to upozorenje za Real koji se odmah dao u napad i probao što prije stići do trećeg pogotka, a s druge strane Villarreal je svoju priliku čekao iz kontranapada ili pokojeg prekida. Na kraju nije došlo do izjednačenja nego do povećanja vodstva gostiju, i to novim prekrasnim pogotkom Ronalda. Igrala se posljednja minuta kada je Portugalac namjestio loptu na nešto više od dvadeset metara i drugi put večeras iz slobodnog udarca pogodio domaću mrežu. Tim pogotkom ujedno je postavljen i konačni rezultat ovog dvoboja koji nije bio od prevelike važnosti ni za jednu ekipu.

Mnogo važnija bila je, primjerice, utakmica u Bilbau. Tamo je Athletic protiv Malage hvatao pobjedu koja ih je mogla dovesti na korak do osiguravanja pete pozicije. Ipak, rasterećeni gosti su na kraju uspjeli doći do boda i to s igračem manje u dobrom dijelu dvoboja. Čak su preko Recija u 42. minuti i poveli, ali šanse svoje ekipe je kompromitirao Martin Demichelis isključenjem u 52. minuti. Vrlo brzo je iz kaznenog udarca Lopez poravnao rezultat te se činilo da će gosti teško izdržati do kraja. Međutim, u tome su ipak uspjeli otkinuvši tako Baskima važne bodove.

Drugi pretendent na petu poziciju danas je došao do pobjede na svom terenu. Sevilla je bez ozlijeđenog Ivana Rakitića s 3:1 nadvisila Real Sociedad. Najvažnije događaje na Sanchez Pizjuanu gledatelji su vidjeli početkom drugog dijela. Prvo je u 54. minuti Kanoute na asistenciju Caceresa doveo domaćine u vodstvo, a potom je isti igrač, ovaj put nakon dodavanja Perottija, povećao na 2:0 u 60. minuti. Gostima je tračak nade vratio Agirretxe pogotkom u 73. minuti, ali četiri minute prije kraja Sociedadu je konačnu presudu ispisao Negredo.

Identičnim rezultatom završila je utakmica u kojoj je Almeria, novi drugoligaš, svladala Mallorcu. Sve su domaćini riješili do 32. minute kad je na semaforu pisalo 3:0. Prvo je u petoj minuti poentirao Uche, potom je deset minuta poslije zabio Juanma Ortiz, a za najveće vodstvo na susretu pobrinuo se Piatti. Mallorca je tri minute prije kraja postigla pogodak kojim je vratila nadu u preokret, ali zapravo je ispalo da je Webo tim golom postavio konačni ishod.

Izuzetno bitan dvoboj za domaćine igrao se u Zaragozi gdje su domaćini pobjedom došli u situaciju da u posljednjem kolu mogu izboriti željenu 17. poziciju i ostanak u Primeri. Nije utakmica bila nebitna ni Espanyolu, ali igrači kluba iz Barcelone su novim porazom izgubili priliku da naredne sezone zaigraju u nekom od europskih natjecanja. Rezultat susreta bio je 1:0, a čovjek odluke je pogotkom u 54. minuti postao Leonardo Ponzio.

• Obrisan korisnik17.05.2011. u 17:51
    Real nadigrao Villareal i tri tacke ... Koliko je neko dao golova i na koji nacin to nije ni bitno toliko..Bian je rezultat i igra prikazana.. Ali oba slobodnjaka su exstra izvedna ...
  • Obrisan korisnik16.05.2011. u 14:00
    gatto_croato, aj' opet pročitaj što sam napisao, i gdje sam spomenuo Ronalda i njegovo davanje golova.  Ne vidiš?!? pa možda iz razloga što nisam niti spominjao Ronalda i njegovo davanje golova! a sada sjedni, nedovoljan.
  • The Phantom16.05.2011. u 13:39
    Tako je, u pravu si samo nisan bivši, ali zna san ja davat po 50 golova u jednom danu i nikad nisan dobija trofej, šta ćemo sad
    The Phantom
  • Obrisan korisnik16.05.2011. u 13:09
    Ko je reka da je lako??? Pa napisa sam svaka čast! Čovjek je zabio u ovoj sezoni više golova nego što prosječni nogometaš zabije u karijeri. Samo sam reka da je većinu golova zabio na rješenim i manje bitnim utakmicama. Cijelu sezonu je bio po broju pogodaka iza Messija, stigao ga je sada kad je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.05.2011. u 12:59
    jack bauer,tony55,lukacrni,galebRijecki itd.( neka se ne uvrijede oni koje sam izostavio) pretpostavljam svi bivši veliki nogometaši još k tome i rođeni golgeteri,vi ipak znate kako je to lako davati golove ( 50 i nešto je stvarno mačji kašalj), dajte podjelite malo tog vašeg obilnog znanja i sa... [više na forumu]