Premiership, 37. kolo, 17.05.2011, 20:45 h
Manchester City 3:0 Stoke City
Stoke City

Manchester City ugrabio treće mjesto

Marin Vuković • utorak, 17.05.2011.

U reprizi finala FA kupa na Eastlandsu nogometaši Manchester Cityja bili su još uvjerljiviji nego u subotu. Mrežu Stoke Cityja u zaostalom susretu 37. kola zatresli su tri puta te na ljestvici Premier lige preskočili Arsenal i zasjeli na treće mjesto.

Nakon osvajanja prvog trofeja nakon punih 35 godina, nogometaši Manchester Cityja svojim su navijačima priredili još jedno ugodno iznenađenje i na ljestvici Premier lige preuzeli treće mjesto, koje jamči automatsku kvalifikaciju u skupine Lige prvaka.

Momčad Roberta Mancinija u potpunosti je iskoristila nedjeljni kiks Arsenala i s glatkih 3:0 stigla na prag velikog uspjeha. S druge strane, Wengerova bi momčad nakon utrke za čak četiri trofeja na kraju mogla završiti tek u kvalifikacijama za Ligu prvaka.

Večerašnja utakmica na Eastlandsu nije ponudila puno neizvjesnosti, a posebno raspoložen bio je Carlos Tevez, koji je s dva sjajna pogotka odigrao značajnu ulogu i još jednom pokazao koliko znači ovoj momčadi. Za navijače Cityja stoga zastrašujuće zvuči mogućnost da bi na ljeto mogao promijeniti sredinu.

Argentinac je bljesnuo već u 14. minuti, sjajnim se driblingom riješio dvojice obrambenih igrača Cityja i potom lansirao loptu pod gredu gola Thomasa Sorensena.

Na 2:0 početkom drugog poluvremena povisio je Joleon Lescott, a u 65. minuti sudbinu gostiju zapečatio je Tevez svojim drugim pogotkom na utakmici. Ovaj put s tridesetak je metara iz majstorski izvedenog slobodnog udarca postavio konačnih 3:0.

• danchy18.05.2011. u 11:51
    @gundra, naravno da se gledaju koeficijenti, neće UEFA dopustit čišćenje najboljih klubova u toj fazi.
    danchy
  • Obrisan korisnik18.05.2011. u 09:56
    ili se i tamo gledaju koeficijenti? @sizzling a od dinama teško :) .. podjeljen je ždrijeb na prvake i neprvake
  • Obrisan korisnik18.05.2011. u 09:51
    jaoo i pazi sad u pretkolu lige prvaka da se nađu npr. arsenal i bayern..dvoboj vrijedan bar osmine finala
  • Obrisan korisnik18.05.2011. u 09:44