Mario Majdić Natrlin • četvrtak, 19.05.2011.

Sinoć je u Chicagu odigrana druga utakmica finalne serije Istočne konferencije. Miami Heat izjednačio je na 1-1 i pobjedom 85:75 dobro reagirao nakon veoma loše prve utakmice u kojoj su ih Chicago Bullsi uvjerljivo svladali...

Miami Heat veoma se dobro oporavio od neugodnog poraza u prvoj utakmici serije i pobjedom 85:75 Chicago Bullsima oduzeo prednost domaćeg terena.

"Napravili smo ono što smo htjeli. Sada se vraćamo kući i moramo odraditi posao. Ova momčad je poput nas. Oni mogu pobijediti i kod kuće i u gostima."

Dwyane Wade

U završnici utakmice, pri rezultatu 73:73, Miami je serijom 12:2 prelomio susret i riješio pitanje pobjednika. LeBron James u tom je periodu zabio devet od svojih ukupno 29 poena, tome je pridodao deset skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte i tako odigrao ključnu ulogu u pobjedi Heata.

Chicago je u zadnjoj četvrtini, u kojoj su momčadi iskombinirale svega 24 koša, zabio tek deset poena i to dva u posljednjih sedam minuta utakmice. Miami Heat je u trećoj dionici držao prednost od 11 poena razlike prije nego što su se domaćini vratili u utakmicu, ali u završnici nisu imali dovoljno prisebnosti.

I Dwyane Wade se dobro oporavio od loše prve utakmice, zabivši 24 poena i ugrabivši devet skokova. Deset poena i osam skokova ubilježio je Chris Bosh, a ključnu ulogu odigrao je fantastični Udonis Haslem zabivši 13 važnih koševa dok se utakmica lomila i ugrabivši ukupno pet skokova. Podsjećamo, Haslem je veći dio sezone prosjedio zbog teške ozljede stopala.

"Četvrta četvrtina obilježit će kompletu ovu seriju. Bit će ovo prava ulična borba za obje momčadi"

Erik Spoelstra

"Razgovarao sam s njim prije dva dana i vidio sam onaj njegov pogled u očima. Prošao sam puno bitki s ovim ratnikom i znao sam da je vrijeme da ga stavim u igru", izjavio je o Haslemu trener Miamija Erik Spoelstra.

Chicago Bullsi večeras su iz igre šutirali veoma loših 34,1%, a tricu su gađali 3/20 (15%). Predvodio ih je Derrick Rose s 21 poenom (šut 7/23), osam asistencija i šest skokova. 13 poena zabio je Luol Deng, ali uz šut 5/15, a razočarao je i Carlos Boozer gađajući 3/10 i završivši sa sedam poena i osam skokova. Joakim Noah upisao je devet poena i osam skokova.

"Igrali smo s malo energije i u napadu i u obrani i rezultat nije bio dobar", rekao je poslije utakmice trener Chicaga, Tom Thibodeau.

Utakmica je bila neizvjesna do same završnice. Chicago je prvu četvrtinu završio rezultatom 26:19 nakon što je Luol Deng ubacio tricu sa sredine terena s istekom vremena. Miamiju je pripala druga četvrtina (29:20) i na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću gostiju, 48:46.

Miami ovog puta nije dozvolio Bullsima da preuzmu kontrolu. U prvom poluvremenu Heat je imao čak devet izgubljenih lopti, ali su u drugom dijelu bolje čuvali loptu. Dobili su bitku pod koševima (45-41), iako su Bullsima dopustili 17 napadačkih skokova. Miami je zabio čak 50 poena u reketu i imao 13 poena iz kontre.

Treća utakmica serije igra se u večeri s nedjelje na ponedjeljak u Miamiju.