Latvija 1:2 Izrael
Izrael

Izraelcima bodovi u Latviji

Mišo Gulić • subota, 04.06.2011.

Izrael je u Latviji stigao do vrlo važna tri boda i time ostao u utrci za odlazak na Europsko prvenstvo koje će se sljedeće godine održati u Poljskoj i Ukrajini. Zanimljivo je kako su Izraelci istim rezultatom svladali Latvijce i u utakmici odigranoj u ožujku.

Izrael je upisao i treću pobjedu u nizu svladavši Latviju u Rigi te time ostao u priključku s Grčkom i Hrvatskom. Izraelci su većim dijelom susreta imali više od igre te su zasluženo slavili u vrlo dopadljivoj nogometnoj predstavi-

Na prvi udarac čekalo se do četvrte minute kada je Cauna pokušao iz slobodnog udarca, ali izvan okvira gola. Isti igrač se našao u prilici i minutu potom kada ponovno šalje loptu pored gola gostiju, a zatim Izraelci preuzimaju inicijativu te u narednim minutama dva puta prijete domaćem vrataru Vaninsu.

Igrala se 19. minuta kada je Tomer Hemed sjajno poslužio Benayouna, a ovaj odmjerenim udarcem s desetak metara pogađa za vodstvo Izraela. Latvijci su pokušali odgovoriti u 24. minuti kada Rudnevs dobro gađa, ali odlično je reagirao izraelski vratar Aouate i velika prilika domaćih odlazi u nepovrat.

Pred sam kraj prvog dijela Lazdinš ruši Shpungina, a sudac pokazuje na bijelu točku s koje Ben Haim sigurno pogađa za vodstvo Izraela od 2:0. U sudačkoj nadoknadi pokušao je i Zahavi iz slobodnog udarca, ali tik pored vratnice.

Sam početak drugog dijela ponudio nam je po jednu dobru priliku s obje strane. Prvo je za Latviju pokušao Pereplotkins, a s druge strane jednako neprecizan bio je Hemed.

Dobru igru u drugom dijelu Latvijci su naplatili u 60. minuti pogotkom iz jedanaesterca, kojega je skrivio Cohen zbog igranja rukom, a strijelac je bio Aleksandrs Cauna.

Nakon smanjenja rezultata, Latvijci su preuzeli sve konce igre i stalno su prijetili pa tako vrijedi zabilježiti pokušaje Gorksa i Zigajevsa, oba iz slobodnih udaraca, ali siguran je bio izraelski čuvar mreže.

Dobra igra domaćih trajala je sve do 76. minute kada su se Izraelci istrgnuli iz čvrstog latvijskog "zagrljaja" te su zaprijetili udarcem Liora Rafaelova, ali lopta odlazi pored desne vratnice. No, gosti nisu stali na tome pa su se redale prilike pred domaćim vratima, a vrlo dobre pokušaje Zahavija i Hemeda zaustavlja, večeras vrlo dobri, Andrins Vanins.

Do kraja susreta nije bilo ozbiljnijih prilika pa su Izraelci utakmicu mirno priveli kraju te upisali nova tri boda što i nije ono čemu se nadao hrvatski navijački puk, jer Izrael još uvijek puše za vratom našoj reprezentaciji.