Europska liga, Kvalifikacije, 1. pretkolo, 30.06.2011, 19:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 2000

Varaždinci bez puno muke

Iz Varaždina:Ivana Strahija • četvrtak, 30.06.2011.

Prvu utakmicu pretkola Europske lige naš je prvoligaš odradio bez mnogo problema, a na travnjaku je bilo jasno da Andorci nisu dorasli, čak ni oslabljenom, Varaždinu.

Miguel Reis
38'

Diego Mariyho
61'
14
Jonathan Ferreira
68'
Vicente Gonzales

Da utakmica započne u najboljem mogućem tonu pobrinuo Šafarić. Iz kornera je prizemnu loptu poslao Vugrinec, Glavica ju je ostavio za dobro postavljenog Šafarića, a njemu nije problem matirati nesigurnog Andorca na golu za 1:0.

U idućih pola sata igra se na polovici Lusitansa, čijem golu Varaždinci prijete iz prekida. Ukupno su imali domaći osam udaraca iz kuta, 15 udaraca ka golu i od toga 11 u okvir gola, no tek u 39. minuti opet se mijenja rezultat.

Aganović je vratio loptu u šesnaesterac gostiju, gdje je spreman bio Glavica, koji je šalje pod prečku andorskog gola za 2:0. Prije toga treba spomenuti odličan prodor Glavine kojeg nije kapitalizirao Šimek, jer mu je golman Benitez loptu ukrao s noge.

O igri Andoraca u prvom dijelu dovoljno govori podatak da su imali dva udarca prema domaćem golu.

Poslije 2:0 na poluvremenu Varaždinci su se malo opustili te su ležernije ušli u nastavak utakmice, što u 48. minuti iskorištava momčad Lusitansa. Ubačaj pred gol Varaždina propušta zaustaviti Šimek, pa lopta stiže do Bertrana, koji je šalje u mrežu iza Krkleca za 2:1.

To je bilo dovoljno da domaća ekipa povrati vlast na svom travnjaku, pa je desetak minuta kasnije 3:1. Aganović je vratio loptu Šafariću, a on je pronašao Tkalčića. 21-godišnjak kreće prema golu Lusitansa, vratar Benitez napušta svoje mjesto, a Tkalčić lukavo dodaje loptu za Glavinu, koji glavom pogađa praznu mrežu za 3:1.

Tri minute kasnije već je 4:1, kad je Šafarić prema gostujućem golu poslao loptu iz slobodnog udarca, a u vlastitu ju je mrežu skrenuo golman Benitez. Slijede minute u kojima Andorci osujećuju pokušaje Varaždina, a upisuju i sami jedan šut na gol, kad je Maliel iz daljine iskušao Krklecove reflekse.

12 minuta prije kraja Varaždinci dižu rezultat na 5:1. Mladi Grgec pokušao je pucati na andorski gol, no vidjevši da lopta ide u krivo, iskusni kapetan Vugrinec zaustavio ju je, riješio se Ferreire, i poslao je u mrežu.

U posljednjim trenucima susreta je zbog prekršaja nad Ferreirom direktni crveni karton dobio Pajač, što je mladom igraču sigurno bacilo sjenu na utakmicu.

Rezultatom od 5:1 završava utakmica, a pred uzvrat u Andori Varaždin ima veliku prednost.

• Obrisan korisnik01.07.2011. u 11:21
    da mi je znati ko je iz uprave bil taj biser koji je odbil ponudu sptv da prenosi tekmu.
  • Obrisan korisnik01.07.2011. u 09:13
    glavica da je prošle sezone imal minutažu filipa škvorca bi zabil 15 golova u sezoni. Punčec koliko god ga uzdizali, na zadnjem veznom nije odigral ni jednu utakmicu na razini brlečića a obrana nam s njim i dinom škvorcom nije ništ jača. Iste greške znaju imati i ostali "rezervni"... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.07.2011. u 00:32
    valjalo bi da se sredi malo stanje u klubu nakon prolaska ovih amatera jer steta da se ne iskoristi ovako dobar zdrijeb...
  • markoli30.06.2011. u 23:23