Vodeni sportovi

Todorović ispao u kvalifikacijama

Iz Šangaja za Sportnet:Maja Giljanović • nedjelja, 24.07.2011.

Na Svjetskom prvenstvu Rimu polufinale na 50 delfin izborili su i Mario Todorović i na koncu finalist Duje Draganja, dvije godine poslije u Šangaju Korčulanin je ispao u kvalifikacijama, a Splićanin nije ni potegnuo do Kine. Prvog dana plivačkog dijela natjecanja nastupio je i Lovro Bilonić, 22-godišnjak je u kvalifikacijama utrke na 100 prsno zauzeo 46. mjesto.

Na Svjetskom prvenstvu u Rimu 2007. godine Duje Draganja i Mario Todorović su krenuli odlično i u kvalifikacijama na 50 delfin obojica izborila polufinale. Draganja je otišao i korak dalje i prošao u finale, a Todorović je zauzeo ukupno 16. mjesto. Dvije godine poslije Draganja je nastup na 14. SP-u otkazao i energiju preusmjerio na osiguranje norme za Olimpijske igre u Londonu 21012. godine, a Todorović se zaustavio u kvalifikacijama.

54.Zreibe (Antigua) 36,25

Prije dvije godine Korčulanin je u kvalifikacijama poboljšao osobni rekord i s 23,45 polufinale izborio na 15. mjestu, a na koncu je skliznuo za jednu poziciju i s 23,51 zauzeo 16. mjesto među najboljim delfinašima svijeta. Polufinale je očekivao i u Šangaju, ali ovog mu puta nije bilo suđeno.

Nije pomogla ni činjenica da je nastupio u najjačoj, sedmoj kvalifikacijskoj skupini, stazu do aktualnog viceprvaka Europe Fredericka Bousqueta, ni Francuz ga nije povukao. Ostao je ispod 24 sekunde i iza Cesara Cielo Filha (23,26), Ivana Lenđera (23,27), Rolanda Schoemana (23,31), Benjamina Hockina (23,82), Bousqueta (23,84), Joerija Verlindena (23,96) i Nikite Konovalova (23,96) zauzeo posljednje, osmo mjesto.

81.Videgni (Benin) 1:34,34

Više od pola sekunde sporiji rezultat od osobnog rekorda - 24,05 – 22-godišnjaku je na koncu donio 20. mjesto, bolji su bili i preostali putnici u polufinale Geoff Huegill (23,27), Florent Manaudou (23,31), Jason Dunford (23,48), Steffen Deibler (23,50), Konrad Czerniak (23,52), aktualni viceprvak svijeta Matthew Targett (23,53), Andrij Govorov (23,63), Francois Heersbrandt (23,73), rekorder svjetskih prvenstava i branitelj naslova Milorad Čavić (23,76) i Antony James (23,94), a ispred Todorovića, samo što su i sami ostali bez polufinala, završili su još i Octavio Alesi (23,99) i Peter Mankoč (24,01). Kratak je na koncu ostao i Konovalov, u rasplivavanju s Verlindenom spustio se na 23,84, ali Nizozemac je bio još i brži (23,77).

Prvog dana plivačkog dijela natjecanja na 14. SP-u nastupio je i Lovro Bilonić. 22-godišnji mornarevac je u konkurenciji 81 natjecatelja otplivao pet stotinki sporije od svog osobnog rekorda i s 1:02,44 zauzeo ukupno 46. mjesto, 2,73 sekunde iza najbržeg u kvalifikacijama Alexandera Dale Oena (59,71). Ispod sekunde spustili su se još i Glenn Snyders (59,94) i dvostruki olimpijski pobjednik uzastopce Kosuke Kitajima (59,96), a zadnji vlak u polufinale s 1:00,86 uhvatio je Lennart Stekelenburg.