Vodeni sportovi

Todorović i treći put u ništa

Iz Šangaja za SportnetMaja Giljanović • petak, 29.07.2011.

Nakon 20. mjesta na 50 delfin i 38. na 100 slobodno hrvatski reprezentativac Mario Todorović u Šangaju je nastupio i u trećoj disciplini i po treći put ostao bez polufinala. 22-godišnji Korčalanin je pukao u posljednjih 15 metara utrke na 100 delfin i zauzeo 33. mjesto među ukupno 65 natjecatelja koji su završili utrku.

Mario Todorović ni u posljednjem, trećem pokušaju nije izborio polufinale Svjetskog prvenstva u Šangaju, 22-godišnji Korčulanin je nakon 20. mjesta na 50 delfin i 38. na 100 slobodno nastup i na 100 delfin završio u kvalifikacijama.

65.Niyonkuru (Burundi) 1:27,01

Todorović je i s 53,08 imao tek sedmi rezultat među osmorkom u šestoj kvalifikacijskoj skupini, sedmo mjesto ispred samo Wu Penga (53,59) je i osvojio, ali s gotovo pola sekunde sporijim rezultatom od prijavljenog. 53,56 ostavilo ga je gotovo sekundu iza pobjednika skupine i na koncu polufinalista Chada Le Closa (52,54), a ostao je i iza leđa Françoisa Heersbrandta (52,65), Josepha Bartocha (52,90), Simao Morgada (53,01) i Pavela Šankoviča (53,13), a s Octavijom Alesijem je podijelio 33. mjesto među 65 natjecatelja koji su završili utrku i za ukupno najbržim u kvalifikacijama Tylerom McGillom (51,76) zaostao sekundu i 80 stotinki.

Ispod 52 sekunde spustili su se i Takuro Fujii (51,82), Geoff Huegill (51,83), Jason Dunford (51,87) i svjetski prvak i rekorder Michael Phelps (51,95), ispao je olimpijski vicepobjednik i srebrni u Rimu prije dvije godine Milorad Čavić (52,67) na 18. mjestu, a posljednji se s 52,57 u polufinale kao 16. probio Pawel Korzeniowski.

Uzbunu u francuskim redovima izazvala je eliminacija Fredericka Bousqueta na 50 slobodno: europski prvak i aktualni viceprvak svijeta, jedan od najvećih favorita za najviši plasman, nije uspio bolje od 22,38 i na koncu je zauzeo tek 21. mjesto. Utjeha za Les Bleus je polufinale Alaina Bernarda (22,19 za 10 mjesto), najbrži rezultat kvalifikacija isplivala je trojka Cesar Cielo Filho, Nathan Adrian i George Bovell (22,03), a crta je povučena na 22,33 Andreja Grečina na 16. mjestu.