Europska liga, Kvalifikacije, 3. pretkolo, 04.08.2011, 20:30 h, Craven Cottage
Suci: Duarte Gomes, Tiago Trigo, Pedro Garcia (svi Portugal)
2:0(1:0) Split
Split

I Splitovci se oprostili od Europe

Mario Plavčić • četvrtak, 04.08.2011.

Nakon Varaždina i Hajduka, od Europe se oprostio i Split koji je poražen u Engleskoj kod Fulhama rezultatom 2:0. Ostaje žal za prvim susretom u Dugopolju u kojem su Splitovci ispustili veliku prigodu dobiti engleskog predstavnika...

Moussa Dembele
76'
28
Matthew Briggs
80'
10
Pajtim Kasami
90'
Romano Obilinović
61'
13
Damir Rašić
75'
15
Marko Jordan
83'
Ivan Katalinić

Splitovci su ušli u susret poprilično bojažljivo što se odmah odrazilo na sam tijek susreta. Već u samom otvaranju susreta domaćini su zaprijetili preko Damiena Duffa, no njegov pokušaj bio je bez učinka.

Ipak, već iz drugog pokušaja domaćini su stigli u vodstvo. U 19. minuti Johnson je pogodio mrežu nakon udarca iz kuta. Vratar splitske momčadi Vuković bio je potpuno nemoćan i domaćini su bez većih poteškoća stigli do željenog vodstva već u ranoj fazi utakmice.

Primljeni pogodak nije probudio našeg predstavnika koji je tek u nekoliko navrata pokušavao ugroziti vrata Marka Schwarzera. Valja tek spomenuti pokušaje Barabana u 21. minuti koji je tukao preko vrata te Čopa u završnici prvoga dijela kada je zakomplicirao.

Fulhamu je pripalo prvih 45 minuta i to posve zasluženo. Domaćini su djelovali organiziranije i gotovo svaki njihov napad imao je glavu i rep. Tako se otišlo na odmor s minimalnim vodstvom domaće momčadi.

Trener Katalinić imao je puno toga za reći svojim igračima u svlačionici, a to se odmah odrazilo i na samu igru njegove momčadi. Već u 48. minuti Vitaić je izvrsno pucao iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla pored vratnice.

Taj pokušaj kao da je osokolio Splitovce koji su sve češće prijetili iz kontranapada, no ponovno ih je presjekao pogodak Fulhama koji se zbio u 56. minuti. Vidić je skrivio kazneni udarac kojeg je realizirao Danny Murphy snažnim i preciznim udarcem.

Tri minute kasnije engleska momčad postigla je i treći pogodak, no rezultat se nije promijenio jer je Johnson bio u zaleđu. Igrači Fulhama, očito zadovoljni sigurnim vodstvom, odlučili su mirno privesti utakmicu kraju.

Tako su Splitovci posljednjih tridesetak minuta bili u najmanju ruku ravnopravan takmac što im u konačnici može biti barem nekakva utjeha. Rezultat se do kraja nije mijenjao što je značilo da je i Split završio svoj europski put. Nakon završenog nastupa u Europi, Splitovci se vraćaju HNL-u i borbi za domaće bodove.

• Obrisan korisnik05.08.2011. u 14:46
    Ako ste gledali tekmu barem ste malo razočarani no i ponosni. Budimo realni Fulham je na papiru (a i na terenu) jači klub, no Split je igrao sa velikom dozom hrabrosti u drugom poluvremenu. Falilo je iskustva, treba nastaviti raditi.
  • Mihalj05.08.2011. u 10:34
    split se dostojno držao i nema se čeg sramit, šteta za prvu tekmu i propuštene šanse, jučer su čini mi se bili ipak malo impresionirani al su u drugom kad su se osobodili imali i dobre prilike. šteta kaj se križanac oprostio od repke i veliki propust hajduka što ga nije uzeo. posebne pohvale vrlom... [više na forumu]
    Mihalj
  • Obrisan korisnik05.08.2011. u 03:06
    Mada su naivo primili ona dva pogotka, split je u najmanju ruku bio ravnopravan fulhamu...ali krizanac sto gospodari obranom i djeli lopte prema gore nevidja se tako cesto
  • narada10805.08.2011. u 01:58
    Od svih nasih klubova koji su se danas oprostili od Evrope Split je znatno najivise pokazao. To bi im trebalo dati samopouzdanje za sezonu. Jos cemo mi njih vidjeti "u Evropi"... Ne zaboravimo da su danas po budzetu igrali prvoligasi drugih zemalja protiv nasih treceligasa.