Mario Glasnović • subota, 06.08.2011.

Nakon jučerašnjeg otvaranja nove bundesligaške sezone, odigrano je još pet utakmica njemačkog prvenstva. Visoke pobjede ostvarile su momčadi Wolfsburga i Stuttgarta, a Augsburg je uspio osvojiti svoj prvi bundesligaški bod u povijesti.

U Kölnu smo vidjeli hrvatski dvoboj gdje su Mato Jajalo i Miro Varvodić ugostili Vukove iz Wolfsburga, Mandžukića i Lakića. Od navedene četvorice samo su Jajalo i Mandžukić igrali svih devedeset minuta, dok su bivši igrači Hajduka, Varvodić i Lakić, susret pratili s klupe za pričuve.

Wolfsburg je poveo nakon 17. minuta igre. U brzoj akciji gostiju sudjelovao je i Mandžukić, a lopta je uz malo sreće došla do napadača Patricka Helmesa koji pogađa za 1:0. U drugome poluvremenu Magathova ekipa postigla je još dva pogotka.

Vezane vijesti

Marcel Schäfer precizan je bio u 85. minuti, a u samoj završnici utakmice za drugi pogodak Helmesa asistirao je opet naš Mario Mandžukić. Dodajmo da su domaći od 80. minute igrali s igračem manje jer je isključen Novakovič.

Augsburg je u svome prvom nastupu u Bundesligi ugostio Freiburg. Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, u nastavku utakmice vidjeli smo puno atraktivniji nogomet. Samo tri minute nakon početka drugog poluvremena Cisse je doveo goste u vodstvo.

Augsburgov napadač Sascha Mölders upisao se u povijest kao strijelac prvog pogotka za bavarsku momčad. 26-godišnjak je izjednačio na 1:1 u 53. minuti utakmice. No Freiburg je samo dvije minute kasnije još jednom poveo, asistenciju Mensura Mujdže dobro je iskoristio Makiadi. Mölders je devet minuta prije kraja postigao još jedan pogodak kojim je Augsburg osvojio povijesni bod.

Ivo Iličević odigrao je svih 90 minuta u porazu Kaiserslauterna kod Werdera. Momčad iz Bremena zasluženo je upisala tri boda, a dvostruki strijelac za Werder bio je švedski napadač Marcus Rosenberg. Stiven Rivić nije konkurirao za ovaj susret zbog suspenzije.

Stuttgart je na Mercedes - Benz Areni dočekao momčad Schalkea. Obje momčadi prošle sezone nisu bile zadovoljne svojim plasmanom te su najavile pobjednički ulazak u novu sezonu. Švabe su prva tri boda osigurale golovima Cacaua u 37. minuti i Harnika u 56. minuti.

Obje momčadi kasnije su imale nekoliko prilika u ovoj sjajnoj utakmici, no mreže su mirovale sve do 88. minute. Tada je japanski napadač Okazaki sjajnim pogotkom postavio je konačnih 3:0 i stavio "točku na i" Stuttgartove pobjede.

Prošlogodišnje iznenađenje Hannover otvorio je sezonu pobjedom protiv Hoffenheima. Domaći su poveli u 15. minuti kada je Jan Schlaudraff precizno pogodio iz slobodnog udarca. Samo tri minute kasnije BiH reprezentativac Sejad Salihović izjednačio je iz najstrože kazne.

Još jedan jedanaesterac sviran je u 30. minuti, no ovaj put za domaćine, a precizan izvođač najstrože kazne bio je Abdellaoue koji je postavio konačnih 2:1 za Hannover. Josip Šimunić cijelu utakmicu gledao je s klupe, dok se Boris Vukčević još uvijek nije potpuno oporavio od ozljede.

• Obrisan korisnik06.08.2011. u 22:33
    ok tek je pocetak i odigrala se samo jedna utakmica ali me zanima gdje su sad svi oni kriticari Mandzukica kojih je bilo mali milijun prosle sezone koji su ga nazivali rupom, panjinom i da ne pisem kakve je sve atribute dobivao uz svoje ime. Glavno da smo mi bili kreteni i dobivali stotine minusa... [više na forumu]
  • Tonco06.08.2011. u 20:17
    mandza ce eksplodirat ovu sezonu, bit ce nam glavni adut na EURO 2012
    Tonco
  • Obrisan korisnik06.08.2011. u 20:01
    Bravo Mandža na dva asista, te za nesebičnost kad je za treći gol asistirao Helmesu, a ne kako je gore napisano. Tako da Helmes 2 gola danas, dobro za Wolfsburg, ne baš za Lakića.
  • Obrisan korisnik06.08.2011. u 19:50