Duvnjakovih devet za treće mjesto

Zvonka Keliš • nedjelja, 07.08.2011.

U malom finalu pripremnoga turnira u Bremenu, HSV je, predvođen Domagojem Duvnjakom, slavio nad Flensburgom 31:28. Pobjednika Erima kupa dat će pravo finale između berlinskog Füchsea i TBV Lemga.

Finalnoga dana Erima kupa u Bremenu, HSV je pred 4500 gledatelja, stigao do trećega mjesta na jakom pripremnom turniru. Nakon poraza od Lemga u jučerašnjem polufinalu, HSV je danas bio bolji od Flensburga 31:28. Odličnom igrom u utakmici za treće mjesto istaknuo se Domagoj Duvnjak s postignutih devet pogodaka.

Finale Erima kupa, pak, donosi susret TBV Lemga te Füchsea iz Berlina.

Momčad Hamburga i u ovoj utakmici nije mogla računati na Oscara Carléna, Guillaumea i Bertranda Gillea te Michaela Krausa koji se i dalje bore s ozljedama.

Prvo poluvrijeme borbe za treće mjesto izgledalo je kao repriza jučerašnjega polufinala. Momčad trenera Pera Carléna nakon deset minuta igre lovila je zaostatak od tri pogotka (2:5). Potom je, kao i u polufinalu, uslijedilo HSV-ovo buđenje te izjednačenje na 8:8. Iako je Flensburg ponovno preuzeo vodstvo u 19. minuti, do odlaska na odmor Hamburg se uspio približiti na tek gol zaostatka (15:16).

Na samome početku drugoga dijela Hamburg vraća vodstvo te se uz glasno navijanje petstotinjak navijača u potpunosti vraća u igru. I dok Bitter na golu brani sedmerce, Duvnjak u napadu povećava vodstvo na 24:21. S pogotkom za 27:23 Duvnjak označava ulazak u posljednjih desetak minuta utakmice. Do kraja je Hamburgu preostalo tek zadržati prednost i proslaviti treće mjesto.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Duvnjak s devet postignutih pogodaka. Lacković je dodao četiri, dok je Vori zabio dva gola za pobjedu HSV-a. Najbolji kod Flensburga bio je Knudsen s pet golova.

Nezadovoljan brojem primljenih pogodaka u prvome dijelu bio je trener Hamburga: "16 primljenih golova u prvom poluvremenu i danas je bilo previše, no ukupno gledajući, odigrali smo bolje nego jučer. Momčad je u drugome poluvremenu bolje igrala. Mnogo je toga bolje izgledalo, povratak u obranu, cjelokupna komunikacija te govor tijela. Sve je to, naravno, tako zahvaljujući dobrim pripremama", izjavio je Carlén nakon utakmice.

S trenerom se složio i vratar Dan Beutler: "Uistinu smo se borili u utakmici te smo odigrali bolje nego protiv Lemga. Ključno je bilo to što se nismo opustili."

Momčad Flensburga dobro se borila, no nije uspjela pobijediti prvaka Njemačke. "Ne smije se zaboraviti da smo izgubili od njemačkoga prvaka. No, naravno, da nismo još tamo gdje bi za četiri tjedna željeli biti", kazao je trener Flensburga Ljubomir Vranješ.

Pred Hamburgom je sada dan odmora, no već u četvrtak očekuje ih nova pripremna utakmica sa SV Kaufungen 07.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507

• Obrisan korisnik07.08.2011. u 18:38