Ante Zovko • subota, 13.08.2011.

U derbiju šestog kola ukrajinskog prvenstva Nikola Kalinić je debitirao u dresu Dnipra koji je poražen od Šahtara te ostavio osebujan dojam.

U derbiju u Dnipropetrovsku u zapisniku su bila četiri hrvatska reprezentativca, a tri su bila u akciji. Darijo Srna odigrao je cijelu utakmicu, kao i Ivan Strinić, a Eduardo da Silva odlgedao ju je s klupe.

Šahtar je potvrdio premoć pobijedivši 3:1, a sve je bilo riješeno prije nego što je Nikola Kalinić imao priliku debitirati. Pogocima Luisa Adriana u šestoj, Jadsona u 45. i Fernandinha u 50. minuti ukrajinski je prvak već zakapario tri boda.

Naš je napadač ušao u igru u 59. minuti, a desetak minuta poslije zaradio je žuti karton zbog simuliranja. Uspio je zabiti svoj prvijenac u 81. minuti na ubačaj Kravčenka iz slobodnog udarca.

Međutim, bivši napadač Hajduka i Blackburna pokvario je dojam dobivši i drugu opomenu minutu nakon pogotka udarivši protivnika laktom.

Kijevski Dynamo pobijedio je gradskog rivala Arsenala ranije s 2:0. Ognjen Vukojević nije bio u kadru Dynama.