Nexe dobar u Sloveniji

Sportnet • subota, 20.08.2011.

Odličan početak naših rukometaša na jakom Šaleškosavinjskom turniru koji se igra u Velenju i Celju. U prvoj utakmici skupine A pobijeđen je francuski Tremblay rezultatom 19:14.

NEXE NAŠICE – TREMBLAY EN FRANCE 19:14 (11:6)

Šaleškosavinjski turnir, Skupina A, 1. kolo
Velenje, Rdeča dvorana, gledatelja 100
Suci: Nenad Masleša i Aljoša Žibret (obojica Trbovlje)

RK NEXE: P. Lelić (1 obrana), Kozina 3, Eter 1, F. Lelić 5, Mrđenović 1, Mataija 2, Varvodić 2, Kedžo 2,Markotić, Slišković, Pivac, Obad 1, Kević 2,L.Vešligaj,Velić, Šunjić (8 obrana)
Trener: Kasim Kamenica

RK TREMBLAY EN FRANCE: Ugolin, Drouhin 3, Serrano 1, Zuzu, Poulin, Ostertag 2, Crepain 2, Sall 2, Mias (3 obrane), Prat, Guillard 1, Počuča (8 obrana), Waeghe, Mongin1, Peyrabout 1, Bingo
Trener: Stephane Imbratta

SEDMERCI:Nexe 4/6 (F.Lelić 3, mataija), Tremblayen France -
ISKLJUČENJA:Nexe 1 minuta (Slišković), Tremblayenfrance 7 minuta (Peyrabout 1+1, Sall, Ostertag,Drouhin,Prat,Bingo)

Od samoga početka Našičani su kontrolirali utakmicu, 0:0 bilo je prvo i posljednje izjednačenje, a hrvatska je prednost uglavnom rasla - pet razlike na odmoru, +8 u 37. minuti te ponovno pet na kraju utakmice.

Mate Šunjić obranio je ukupno osam udaraca, Franjo Lelić, nakon početna dva promašaja, zabio je pet zgoditaka, Krešimir Kozina izborio četiri sedmerca. Obrana je upisala osam blokada i podosta nerezonskih udaraca francuske momčadi.

Inače, zbog toga što se danas igraju dvije utakmice, organizatori su prijepodnevni susret skratili na 2 puta 20 minuta, a kaznu isključenja na jednu minutu.

U 18.00 sati Nexe očekuje utakmica protiv Celja PL koja će odrediti prvog finalistu turnira.