1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 20.08.2011, 20:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 514
Suci: Željko Frković (Gospić), Robertino Dujela (Zadar), Daniel Storić (Vodice)

Prvi bod Varaždinaca

Iz Varaždina:Ivana Strahija • subota, 20.08.2011.

Podjela bodova u Varaždinu teže će pasti Varaždincima, koji su propustili iskoristiti priliku i kapitalizirati brojčanu nadmoć koju su imali skoro cijelo drugo poluvrijeme.

Jedva su nogometaši u Varaždinu izašli na travnjak, a već je Istra povela. Po lijevoj strani prošao je Jazvić, a Gluhak je čekao da drugi sudac digne zastavicu za zaleđe, pa je kasno krenuo u zatvaranje. Dotad se Jazvić već našao u domaćih 16 metara, nabacio za Bellea, te je on matirao Krkleca, koji je vršcima prstiju pokušao zaustaviti loptu.

U idućih desetak minuta Varaždinci pokazuju da ih rano gostujuće vodstvo nije omelo. Grgec je dobro reagirao na loptu koju mu je vratio Vugrinec i pucao s ruba 16 metara Istre na gostujući gol, no vratar Mance loptu skreće s putanje. U prilici je bio i domaći kapetan na loptu koju je u sredinu poslao Sačer, ali on situaciju ne usijeva kapitalizirati.

No, u 15. minuti vidjeli smo 1:1. Glavina je proigrao Golubara koji s lijeve strane šalje loptu pored Mancea u istarsku mrežu za izjednačenje. Nakon toga, i domaći i gosti su malo smanjili tempo, pa u idućih 15-ak minuta vrijedi spomenuti tek pokušaj 18-godišnjeg Grgeca, koji iz daljine tjera Mancea na dobro protezanje.

U 39. i 40 minuti imali su Varaždinci dvije šanse iz prekida, ali Vugrinec prvo ne uspijeva nadmudriti gostujuće igrače iz slobodnjaka, a zatim nije iskoristio ni Glavininu loptu upućenu iz kuta.

Debitanti i prvijenci

U igru je od prve minute bi 18-godišnji Grgec na poziciji zadnjeg veznog, što je bio njegov prvenstveni debi u prvoj postavi, a utakmicu je do izlaska zbog ozljede u 73. minuti odradio vrlo dobro. Pored njega je na drugom zadnjem veznom bio Glavica, kojem je to bio debi na toj poziciji.

Prvijenac u prvenstvu postigao je pak Glavina, koji je prije toga upisao samo jedan gol, i to u Europskoj ligi. U prvoligaške strijelce u novoj sezoni upisao se i Golubar, koji je također prije toga postigao gol protiv Dinama iz Bukurešta.

Zato u 41. minuti gosti dobili onu najizgledniju priliku, kazneni udarac, nakon što je domaći golman Krklec izašao na Jazvića, a on pao. Najstrožu je kaznu sigurno realizirao Sušić i odveo Istru u ponovno vodstvo.

Do kraja poluvremena sjajna prilika Glavine, koji dugo vuče loptu prema golu Istre, izlazi pred golmana Mancea, ovaj pada, a Glavina pogađa ravno u njega. Na odmor se ide tako s vodstvom gostiju.

U drugom poluvremenu na početku odmah pokušaj Alimija, a zatim, u 49. minuti, isti taj igrač dobiva svoj drugi žuti karton i ostavlja ekipu Istre brojčano inferiornu. Ipak je trebalo Varaždincima dvadesetak minuta da iskoriste tu brojčanu nadmoć.

Do izjednačenja na 2:2 Varaždin dolazi preko Glavine, kojem je loptu lijepo servirao agilni Golubar. Bio je to prvi prvenstveni gol varaždinskog napadača, a drugi ove sezone, zabio je naime Lusitansu u prvom pretkolu Europske lige.

U preostalom vremenu bilježimo velike šanse Vugrinca i Sačera, koji oba promašuju metu. Izuzetno je efektna bila akcija u sudačkoj nadoknadi, kad je Vugrinec petom proigrao Glavinu, ali je golman Mance obranio svoju mrežu.

Tako je Varaždin propustio iskoristiti priliku i uzeti svoj prvi trobod ove sezone, no i bod će biti ljepše gledati na kontu od nule. Istrani pak mogu biti zadovoljni što su uspjeli sačuvati bod, pošto su skoro cijelo drugo poluvrijeme, s igračem manje, bili pod varaždinskom opsadom.

• Obrisan korisnik21.08.2011. u 11:21
    nažalost drugu ligu varteks nebre izbječi...veliko hvala (ne)sposobnoj upravi..
  • Obrisan korisnik21.08.2011. u 00:11
    na putu prema dolje.... (za oba kluba)
  • Obrisan korisnik21.08.2011. u 00:08
    Varteks da zna iskoristiti prilike bi sad pobijedio ali po druge strane sam sretan kaj nisu pobijedili zbog UPRAVA!UPRAVA ODLAZI!
  • Obrisan korisnik20.08.2011. u 22:28
    ajde bar nešto za Varaždin drago mi je jer je i Istra dobila zasluženi bod. i jedan i drugi klub su mi dragi i volio bih da ostanu u ligi. sretno dalje Istri i Varaždinu