1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 20.08.2011, 20:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 500
Suci: Alen Gerek (Zabok), Kučina (Sveti Ivan Žabno), Crnčić (Vrbovec)

Split uspio slomiti Lučko

Iz Kranjčevićeve:Josip Piršljin • subota, 20.08.2011.

Lučko niti nakon pet kola nema pobjedu na kontu. U domaćem susretu protiv Splita izgubili su s 2:1 i tako ostali pri dnu ljestvice. Gosti su uspjeli pred kraj susreta riješiti pitanje pobjednika i doći do petog mjesta na tablici.

Matej Jelić
75'
13
Oliver Petrak
81'

Goran Radnić
44'
11
Ante Rebić
58'
17
Mate Pehar
80'
Tonči Bašić

Novi trener na klupi Splita Tonči Bašić uspio je startati pobjedom u svojoj povratničkoj utakmici. Njegovi prvotimci svladali su ekipu Lučkog s 2:1 nakon što su vrlo rano poveli i ponovno došli do vodstva u samoj završnici susreta. Lučko je ponovno stvorilo veliki broj prilika, ali suparničku mrežu uspjeli su pogoditi samo jednom čime su ostali na jednom osvojenom bodu.

Nogometaši Splita na najbolji mogući način su otvorili susret. Igrala se tek treća minuta, a već su poveli s 1:0. Ante Vitaić je prenio loptu nakon kornera na drugu stativu gdje se na pravom mjestu našao Ivica Križanac, te bivši hrvatski reprezentativac glavom pogađa za početnu prednost gostujućeg sastava.

Ipak, vodstvo momčadi Tončija Bašića nije dugo trajalo pošto je Lučko izjednačilo nakon samo četiri minute. Kapetan domaćih Krunoslav Rendulić uposlio je na lijevoj strani Leopolda Novaka, a napadač Lučkog odmjerenim udarcem pogađa suprotni kut vratara Andrije Vukovića za poravnanje rezultata na 1:1.

Split je nakon primljenog pogotka nastavio s napadima prema golu Željka Kovačića, a blizu novog vodstva bili su poslije udaraca Romana Obilinovića i Ivana Barabana. Lučko je čekalo svoju priliku iz kontranapada, te su u nekoliko situacija opasno zaprijetili Vukoviću. Ipak, najbolju priliku imali su u posljednjoj minuti prvog dijela kada je nakon slobodnog udarca Josipa Fučeka neprecizan iz blizine bio Vinko Buden.

U nastavku susreta gledali smo otvoreniju igru s obje strane, a nešto bolji u početnim minutama bili su domaći igrači. U 50. minuti gostujućeg je vratara pokušao iznenaditi Nikola Rak udarcem s tridesetak metara, ali pucao je daleko iznad vratnice.

Nakon nekoliko dobrih akcija Lučkog, probudili su se i igrači Splita. Najprije je u 66. minuti Duje Čop bio blizu pogotka, ali njegov udarac glavom otišao je pored vratnice. Potom je Obilinović snažno tukao iz slobodnog udarca, a Kovačić krajnjim naporom uspijeva isčupati loptu iz svoje mreže.

Što se utakmica bližila kraju, to su nogometaši Splita bili sve opasniji. U 80. minuti sjajnu je priliku imao Ante Rebić kojem je Kovačić skinuo udarac pod gredu. Gosti su za bolju igru nagrađeni četiri minute kasnije kada se Rebić sjurio prema domaćim vratima i pucao, Kovačić je to uspio zaustaviti, ali lopta se odbila do Čopa koji pogađa za konačnih 2:1.