1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 20.08.2011, 20:00 h, Karlovac, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 800
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Hudika (Varaždin), Žudetić (Pula)

Mario Glasnović • subota, 20.08.2011.

U susretu petog kola HNL-a Karlovac i Cibalia podijelili su bodove, rezultat je bio 2:2. U iznimno zanimljivoj utakmici vidjeli smo čak četiri pogotka, od kojih su po dva postignuta u svakome poluvremenu. Karlovac je vodio sve do 90 minute, a tada je Vlatko Šimunac u posljednjim trenucima donio bod Cibaliji.

Boris Kutleša
57'
15
Adnan Likić
72'
11
Matija Štefančić
74'
Krešimir Prgomet
46'
10
Tomislav Pavličić
64'
17
Vlatko Šimunac
84'
Stanko Mršić

U gradu na četiri rijeke snage su odmjerile momčadi Karlovca i Cibalije. Obje momčadi u ovaj susret ušle su nakon teških poraza u prošlome kolu. Karlovac je izgubio od Dinama (5:0), a Cibalia je na domaćem terenu kapitulirala protiv Slaven Belupa, bilo je 1:4.

Karlovac je bolje otvorio susret, izabranici Srećka Lušića bili su agresivniji i željni pobjede dok su Vinkovčani u početnim minutama bili inferiorni. Iako su domaćini bili bolji, mreže su mirovale sve do završnice prvog poluvremena.

Domaćine je u vodstvo doveo Željko Kovačević koji je bio precizan u 37. minuti utakmice. Cibalia se nije ni oporavila od prvog pogotka, a uslijedio je novi šok. Domaći napadač Enes Novinić prevario je gostujuću obranu i povisio rezultat na 2:0. Nakon vodstva Karlovčana otišlo se na odmor.

Stanko Mršić je, prema otvaranju drugog poluvremena, očito dobro motivirao svoje igrače na odmoru. Nakon samo pet minuta nastavka Krešimir Prgomet precizno je pogodio mrežu karlovačkih vrata i smanjio na 2:1. Cibalia je nakon toga zaigrala puno bolje, imala je posjed lopte, ali nije imala konkretnih prilika kojima bi mogla izjednačiti ili preokrenuti rezultat. U posljednjih pola sata prilike su promašili Prgomet, a u posljednjih desetak minuta Cibalia je imala još dvije dobre prilike koje nisu iskoristili kapetan Mario Lučić i veznjak Dario Župarić.

Iskusni Lučić je imao i priliku u 85. minuti, ali nedostajalo mu je koncentracije u samoj završnici. Kada se mislilo da će Karlovac osvojiti sva tri boda, u posljednjim sekundama Vlatko Šimunac postigao je izjednačujući pogodak i spasio svoju momčad od novog poraza.

U sljedećem kolu Karlovac putuje u Koprivnicu gdje će igrati protiv Slaven Belupa, a Cibalia će u Vinkovcima igrati slavonski derbi s Osijekom.

• Obrisan korisnik21.08.2011. u 08:34
    pobjeda protiv osijeka definitivno bi pokrenula novu nadu u borbi za ulazak u gornji dio tablice...
  • KKMD20.08.2011. u 23:17
    Vidiš, ovo je primjer neobjektivnog komentara. Bez ljutnje ;) Ja sam sad isto jako u kurcu i jadan, ali ono...Pamić je jebene 4 godine igrao bunker i to bez obzira da li se igra protiv Dinama ili protiv Sesveta. Svaka čast Pamićevim rezultatima, to je druga priča, ali ako ćemo o "bunkerima kao... [više na forumu]
    KKMD
  • Obrisan korisnik20.08.2011. u 22:58
    Alo vi,Cibalia dočekuje Osijek,a ne ide u Gradski vrt.
  • Obrisan korisnik20.08.2011. u 22:51
    Cijelo drugo poluvrijeme Karlovac je igrao bunker.....fuj.... Pamić se 4 godine mučio da stvori nešto, a uprava je to razjebala za par mjeseci...
  • Obrisan korisnik20.08.2011. u 22:43