1. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 26.08.2011, 20:00 h, Rijeka, stadion na Kantridi, gledatelja: 3 000
Suci: Ante Vučemilović-Šimunović, Dalibor Conjar i Dejan Berger (svi Osijek)

Marin Pintur • petak, 26.08.2011.

Solidna brojka od tri tisuće gledatelja je dočekalo nogometaše Rijeke i Šibenika na početku susreta. Domaćin je bio oslabljen u vidu neigranja kapetana Igora Čaglja kojeg je zamijenio mladi Niko Datković. ..

Dario Krišto
46'
25
Andrej Vuk
46'
15
Stipe Plazibat
79'
Vjekoslav Lokica

Prva prijetnja gostujućim vratima je viđena u šestoj minuti, ali je Meksikanac Gutierrez pucao pored gola. Njegov sunarodnjak i suigrač, napadač Herbert Alferez je bio blizu pogotka u 14. minuti, ali je vratar gostiju Blažević bio uspješniji. Opet je Alferez zaprijetio dvije minute kasnije, ovog puta glavom, ali lopta je pogodila nekoga od Šibenčana. Rijeka je u početku utakmice pritisnula Šibenik na njihovu polovicu, o čemu svjedoče i šest izvedenih udaraca iz kuta u prvih 20 minuta dvoboja.

Bolja se igra isplatila Riječanima, pogodak je stigao na polovici prvog poluvremena, u 22. minuti. Slobodni je udarac izveo Gutierrez, visoko je skočio Damir Kreilach i glavom poslao loptu u mrežu. Bio je to već treći Kreilachov pogodak ove sezone.

Do kraja poluvremena još se jednom za dobru poziciju izborio Alferez, ali opet je vratar gostiju obranio njegov udarac. Domaći su navijači u prvom dijelu vidjeli razigranu Rijeku koja je dominirala svih 45 minuta, izborila čak devet kornera, te zasluženo otišla na odmor s prednošću.

Mladi veznjak Damir Kreilach, koji se prometnuo i jednu od najčvršćih karika ovosezonske Rijeke, je u 56. minuti lijepo odapeo iz slobodnog udarca, ali je lopta prohujala pored vratnice. Već u sljedećoj minuti prvi su puta zaprijetili gosti, Antonio Jakoliš se našao u izglednoj stuaciji, međutim, završnica nije bila na visini. Šibenik se malo oslobodio pritiska domaćih, te aktivnije pokušao doći do izjednačenja.

Opet je Jakoliš bio u glavnoj ulozi, ovog puta u 65. minuti. Lijepo se oslobodio svojih čuvara, ušao u kazneni prostor Riječana, da bi pucao vrlo traljavo, te je vratar Lisjak imao lagan zadatak. Od 75. minute Rijeka je ostala bez trenera Horvata koji je isključen zbog konstantnih prigovora sudačkoj trojci.

Do kraja susreta Šibenčani nisu uspjeli doći u priliku za pogodak, a osim toga, ostali su i s igračem manje jer je u 89. minuti isključen Krišto. Riječani su tako došli do teške, ali apsolutno zaslužene pobjede s kojom su skočili na četvrto mjesto na ljestvici.

• Obrisan korisnik27.08.2011. u 11:05
    Čagalj ima nekakvu virozu, upalu, tako nešto, vjerojatno do kraja tjedna open in.
  • Obrisan korisnik27.08.2011. u 10:23
    Zakaj Cagalj nije igral?
  • Obrisan korisnik27.08.2011. u 07:53
    Bilo je osjetno više ljudi nego protiv Varaždina, a onda su rekli da nas je bilo 4000. Sinoć je po meni bilo oko 4000 ljudi na Kantridi.Sve u svemu atmosfera na tribinama jako jako dobra, prije, za vrijeme i poslije tekme.
  • Obrisan korisnik27.08.2011. u 06:21
    i drago mi je su konacno dali priliku svojim mladim igracima.... a izgleda da su i ova 2 Mexa solidni igraci.... jos da im legne koja placa....
  • Obrisan korisnik26.08.2011. u 23:54