1. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 27.08.2011, 18:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2.500
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Robertino Dujela (Zadar), Damir Kraljević (Zadar)

Ante Zovko • subota, 27.08.2011.

Na prvom gostovanju Lučkog kod Dinama igrači iz predgrađa nisu odigrali nekakvu spektakularnu utakmicu, ali su uspjeli otići s minimalnim porazom, ponajviše zbog manjka želje kod Dinamovih kreativaca i napadača.

Josip Fuček
59'
16
Marin Zulim
73'
11
Miroslav Šarić
79'
Željko Kopić

Na vrućem, sparnom Maksimirskom stadionu Dinamo je dočekao predzadnju momčad prvenstva u ponešto izmijenjenom sastavu od onog koji je u Malmöu izborio Ligu prvaka. Kelava je nakon dugo vremena prepustio gol Lončariću, a nisu igrali ni Sammir ni Badelj. Povratak među Modre zabilježio je Nikola Pokrivač.

Utakmicu je pogotkom riješio Mario Šitum, a ni Lučko, iako očekivano podređeno, nije bilo bez prilika. Zapravo, mogli su gosti ni iz čega šokirati prvaka.

Kako se i moglo očekivati, u teškim uvjetima nisu domaći mogli uspostaviti nekakav visok ritam, ali ni prema željama trenera što prije riješiti pitanje pobjednika.

Na početku susreta u prvoj se ozbiljnijoj prilici našao Krstanović, a poslije Šitum gađa preko okvira nakon slobodnog udarca.

Prije gola Šituma Krstanović je uputio prvi udarac u okvir koji brani Željko Kovačić. U 28. minuti Šitum se najbolje snašao i zabio toliko pogodak Dinama kojeg je Jurčić toliko priželjkivao.

Jurčić je u 35. minuti morao napraviti neplaniranu zamjenu. Današnji kapetan Leandro Cufre morao je izaći zbog ozljede, a priliku je dobio Sylvestr.

Krenuo je u drugom poluvremenu domaćin nešto agresivnije i igra se dobrim dijelom vodila na polovici Lučkog koje ipak dobro branilo i nije dopuštalo da napadači stvaraju izglednije prilike.

Mogli su gosti šokirati nadomoćni Dinamo u 60. minuti. Vratar Kovačić je našao Fučeka na desnom krilu, ovaj se probio gotovo do gol-auta i iz mrtvog kuta uspio pogoditi prečku besposlenog Lončarića.

Samo nekoliko trenutaka kasnije uzvratio je zamjena Beqiraj nakon kornera. Glavom je pogodio prečku od koje se lopta odbila u polje, nedaleko od gol-linije. Bilo je to gotovo sve zanimljivo što se dalo vidjeti u Maksimiru.

Modri su dominirali do kraja, čuvali loptu i čekali kraj. Dočekali su ga s 18 bodova u džepu iz šest utakmica i sada na miru mogu ući u reprezentativnu stanku, čekajući veliki derbi s Hajdukom i ogled s Real Madridom u Maksimiru.

• Obrisan korisnik28.08.2011. u 06:54
    Hm... nije mi jasno... pa pogledam još jednom... povjerim... ponovo pročitam... i opet mi nije jasno. Možda ne kontam problem, ali... hm... da još jednom provjerim... Vaši komentari o neobjavljenom broju gledatelja su vezani uz članak "Šitum održao Dinamo na sto posto". Ja kad kliknem na taj... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik28.08.2011. u 00:29
    Zagreb jednostavno nije navijački grad već šminkerski, znači, Zagrepčani idu tamo gdje je IN biti, tekme LP su IN, tekme Medvešćaka su IN dok HNL nije IN... i sad najviše padaju priče da nema gledatelja radi huligana boysa... to je najsmješniji i najjadniji argument u povijesti rasprava...
  • Obrisan korisnik27.08.2011. u 23:19
    Dinamo je pobjedio,ali mislim da odavno nije gore odigrao.jeste to bila rezerva ekipa,ali opet
  • Obrisan korisnik27.08.2011. u 22:50
    pa normalno da sam vam upiso jer ak to izgubite ili odigrate nerješeno prvenstvo je definitivno gotovo
  • Obrisan korisnik27.08.2011. u 22:28
    6 882, 4882, 9088, 4300, 6600prosjek za zadnjih 5 godina... a i ta je statistika varljiva jer eto kad se igra europa onda se zna skupit 18 000 ki na šibeniku ove godine, a ako derbi dođe u pogodan trenutak bude krcat poljud šta jaaako diže ovaj prosjek...