1. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 27.08.2011, 20:00 h, Pula, stadion Aldo Drosina, gledatelja: 1.000
Suci: Alen Gerek (Zabok), Novosel (Vrbovec), Skender (Rijeka)

Damir Žbulj • subota, 27.08.2011.

Nogometaši Istre 1961 stigli su do prve ovosezonske domaće pobjede. Na Drosini je 'pala' Lokomotiva. Golovima Bellea i Alimija u prvom dijelu stigli su do sigurne prednosti, ali je neshvatljivom pogreškom vratara Mancea Lokomotiva stigla do pogotka pred sam kraj utakmice. U neizvjesnoj završnici domaći su ipak sačuvali prednost i slavili 2:1.

Lokomotiva je kao hit prvenstva stigla u Pulu kako bi nastavila svoj niz bez poraza u novoj sezoni Prve HNL. Zanimljivo kako u su u dosadašnjih pet odigranih kola primili samo jedan pogodak i sigurno je to bio jedan od razloga za optimizam pred put u Istru.

Istra 1961 je preko tjedna odradila utakmicu pretkola Hrvatskog nogometnog kupa, napunili su mrežu niželigaša iz Ždralova te su spremni dočekali ovaj dvoboj protiv jakog protivnika. Pamić nije mogao računati na nekolicinu igrača, no, bez obzira na izostanke najavio je kako će strpljivom igrom pokušati doći do prve ovosezonske domaće prvenstvene pobjede.

U početnih 15-ak minuta gosti su imali više od igre, ali inicijativu na travnjaku nisu uspjeli pretočiti u pogodak. Najopasniji su bili u devetoj minuti kada je Šćrbec opasno pucao, ali lopta je pogodila vanjski dio vratnice. Prvi pokušaj domaćih bio je u 11. minuti. Akciju su kreirali Grbić i Belle, a završni udarac Milića blokira obrana Lokomotive, za prvi korner Istre na utakmici.

Puljani su se polako oslobodili pritiska te su u nastavku poluvremena počeli opasnije prijetiti na gol Mitrovića. Belle je u 16. minuti jednu kontru zaključio lošim udarcem. Belle je bio jedan od aktivnijih na terenu, u 31. minuti ponovno izlazi sam ispred protivničkog vratara, no, Mitrović pravovremenim istrčavanjem spašava svoju ekipu te na 25 metara od svojih vratiju šalje loptu samo u aut za domaće nogometaše.

Henri Belle odlučio je zabiti pogodak na ovom susretu. Prvo je u 33. minuti udarcem iz daljine još jednom zagrijao Mitrovića, a samo dvije minute kasnije uspijeva u namjeri i svoju ekipu dovodi u vodstvo. Nakon pogreške gostujućih nogometaša, Belle je primirio jednu dugu loptu, sjurio se u kazneni prostor te iskosa s lijeve strane loptu šalje u suprotni kut gola Mitrovića.

Do kraja poluvremena bolju igru domaći su okrunili još jednim pogotkom. Grbić je ušao u kazneni prostor, kažnjava zbunjenost obrane Lokomotive, odlično je uočio slobodnog Alimija, koji bez problema loptu šalje pored nemoćnog Mitrovića.

Nastavak utakmice donio je novi pritisak domaćih, ali je već nakon samo pet minuta igre u drugom dijelu igru morao napustiti Henri Belle, najbolji igrač na terenu. Ušao je novopridošli napadač Luka Mijaljević, koji je nedavno u Pulu stigao iz Švedske. Alimi je svoj drugi pogodak mogao zabiti u 54. minuti, no, rezultat se nije mijenjao.

Gosti su mogli do smanjenja prednosti u 65. minuti susreta. Nakon kornera najviši u skoku bio je Puljić, ali njegov udarac glavom odlazi ipak malo pored gola. Završnih 15-ak minuta vidjeli smo otvorenu igru na obje strane terena. Lokosi su svim silama htjeli smanjiti zaostatak i tako si osigurati neizvjesnu završnicu, dok su domaći tražili i treći pogodak, koji bi u potpunosti prelomio utakmicu.

Uzbudljivo je bilo u 82. minuti. Antolić je pao u kaznenom prostoru, činilo se prvo kako je dosuđen kazneni udarac za goste, ali nakon sudačkih konzultacija ipak nismo vidjeli udarac s bijele točke. Puljani, odnosno njihov vratar Mance, nevjerojatnom pogreškom u 87. minuti utakmice poklonio je pogodak gostima. Poigravao se Mance ispred svog gola, lopta osvaja Jurić, koji ju šalje u praznu mrežu.

Završne minute utakmice nepotrebno su protekle su u grčevitoj borbi domaćih nogometaša da sačuvaju stečenu prednost. No, na kraju, Lokomotiva nije uspjela postići i drugi pogodak, Žuto-zeleni ipak dolaze do prve ovosezonske domaće prvenstvene pobjede, dok su Lokosi tako upisali i svoj prvi poraz u novoj sezoni.

• terrible28.08.2011. u 21:34
    nisam bio nisam gledao, al sa onog videa mi se čini čisti faul kod gola lokomotive. i ne znam kako objasniti da to sudac nije svirao. ovako, logično. prvo je sudio penal koji je pomoćni poništio (sa videa ne vidim dal je bio faul ili nije, al ako je pomoćni vidio da nije ne znam koji kurac je ovaj... [više na forumu]
    terrible
  • Obrisan korisnik28.08.2011. u 15:42
    Pa naravno ...pomocu suca samo tako i znaju igrat da im suci ne pomazu bili bi kao i prosle sezone ...
  • worm28.08.2011. u 13:54
    smiješan tekst, mislim da svi dobro znaju na koji način su lokosi stvarali "šanse" u subotu protiv istre..