Fantastični Vuka, golijada u Slobodnici

Marko Domljanović • ponedjeljak, 29.08.2011.

Prvo kolo 3.HNL-istok ponudilo je pregršt uzbuđenja. U Osijeku se svojim učinkom istakao Ivan Vuka, u Slobodnici je viđen vatromet golova, a dramatična završnica odigrala se u Višnjevcu.

Nakon što su na jedanaesterce ispali od Rudeša iz Kupa, nogometaši Belišća dočekali su BSK. Za razliku od domaćina, gosti su uspješno prošli prvu prepreku u našem najmasovnijem nogometnom natjecanju pobjedivši u gostima Krku iz Lozovca 2:1. I ovo gostovanje igrači iz Bijelog Brda riješili su u svoju korist, a jedini strijelac na utakmici bio je Mato Grgić u 36. minuti.

U Đakovu je domaća Croatia ugostila Vukovar '91. I na ovoj utakmici vidjeli smo samo jedan pogodak, a pobjedu domaćinima donio je Ivica Gavran u 34. minuti. Croatia je u 72. minuti ostala s igračem manje jer je Stjepan Milković dobio drugi žuti karton zbog prigovora, ali se rezultat ipak do kraja nije mijenjao.

Graničar je u Županji pobijedio Oriolik 2:1, a strijelci za domaćine su bili Hrvoje Galović u 48. i Ozren Galović u 61. minuti. Gosti su tek uspjeli smanjiti u trećoj minuti sudačke nadoknade pogotkom Gorana Jurića.

Iako je pružio dobar otpor, NAŠK je pretrpio uvjerljiv poraz na gostovanju kod Olimpije. Domaćine je iz kaznenog udarca u 18. minuti u vodstvo doveo Ivica Vuka, a isti igrač povisio je na 2:0 u 60. minuti. Gosti uspijevaju smanjiti rezultat u 73. minuti preko Nikija Oreškovića i tako održati neizvjesnost do samog kraja utakmice. Tada na scenu opet stupa Vuka koji u drugoj minuti sudačke nadoknade kompletira hat-trick, a samo minutu kasnije postiže i svoj četvrti pogodak za konačnih 4:1.

Slavija je u Pleternici pobijedila Đakovo 1:0, a jedini pogodak postigao je Krešimir Brkić u 77. minuti.

Prava golijada viđena je na utakmici Slobodnice i Lipika. Slobodnicu u vodstvo dovodi Denis Končar već u 6. minuti, a u 24. minuti Daniel Vukoje pogađa za 2:0. Gosti iz Lipika smanjuju preko Marijana Majandžića u 33. minuti, a s tim se rezultatom odlazi na odmor. U 57. minuti Mario Ravlić povisio je na 3:1, a šest minuta kasnije Vukoje postiže svoj drugi pogodak na utakmici. Peti pogodak domaćina postiže Vjekoslav Šafar u 67. minuti, a gosti uspijevaju ublažiti poraz preko Marija Egredžije u 75. i Marija Milašinovića u 86. minuti iz najstrože kazne.

Dramatična završnica viđena je u Višnjevcu. Otok je poveo u 78. minuti pogotkom Marka Blaškovića, ali su do kraja domaćini uspjeli u potpunosti preokrenuti rezultat. Junak se zove Andrej Suvaljko koji je najprije izjednačio u 81. minuti, a zatim i dovršio preokret šest minuta kasnije.