Twente i dalje stopostotan

Josip Piršljin • ponedjeljak, 29.08.2011.

Ovog vikenda odigrano je četvrto kolo nizozemskog nogometnog prvenstva u kojoj je stopostotni učinak zadržao Twente, a bez puno problema svoje su protivnike svladali i Ajax i PSV.

Ajax, protivnik zagrebačkog Dinama u skupini Lige prvaka, još je u petak došao do treće ovosezonske pobjede. Igrači Franka de Boera uvjerljivo su svladali momčad Vitessea s 4:1. Na Amsterdam Areni nije bilo pogodaka u prvom poluvremenu , ali su se zato napadači Ajaxa raspucali u nastavku.

Najprije je u 53. minuti za 1:0 zabio Eriksen, a deset minuta kasnije domaći su s dva brza gola riješili pitanje pobjednika. Za 2:0 precizan je bio Boerrigter, a nakon njega u strijelce se upisao i Sigthorsson. Islandski reprezentativac postigao je i drugi pogodak na utakmici u 71. minuti, a Vitesse je uspio samo smanjiti rezultat u posljednjim minutama preko Büttnera. Ajax je trenutno drugoplasiran na tablici s deset bodova.

Istovjetnim rezultatom je i Twente došao do četvrte pobjede u isto toliko susreta. Za prvo mjesto Eredivisie Twente je u Enschedeu svladao VVV Venlo, a poveli su već u drugoj minuti preko Ruiza. Gosti su uspjeli izjednačiti golom Muse, ali do kraja susreta Twente je osigurao nova tri boda pogocima Janka i dva puta De Jonga.

Najuvjerljiviju pobjedu u ovom kolu ostvarili su nogometaši PSV-a koji su u Eindhovenu "razbili" Excelsior sa 6:1. Junak susreta bio je Belgijanac Mertens koji je upisao hat-trick, a za domaći sastav još su zabili i Toivonen dva puta, te Lens. Jedini pogodak za Excelsior postigao je Te Vrede za 1:1, a taj rezultat je stajao sve do poluvremena.

U ostalim susretima treba izdvojiti gostujuću pobjedu AZ-a nad Groningenom od 3:0, a nogometaši Feyenoorda i Heerenveena podijelili su bodove u utakmici koja je završila rezultatom 2:2. Nakon četiri kola na čelu ljestvice je Twente, a slijedi ga Ajax s dva boda manje. Treću poziciju dijele AZ i PSV s devet bodova, dok su na dnu tablice Excelsior i NAC Breda sa samo jednim bodom.