Još samo Marsonia bez boda

Ivana Strahija • nedjelja, 04.09.2011.

Odigrano je i treće kolo drugoligaškog natjecanja, a bez bodova je ostala još samo Marsonija 1909. Do trećeg kola na nuli, sad i Hrvatski dragovoljac, Vinogradar, Međimurje te Radnik imaju barem nešto na kontu.

U srazu dvaju klubova koji još nisu upisali bodove, Hrvatskog dragovoljca i Međimurja, konačni remi je objema dao po bod. No, trebali su domaći izgubiti, s obzirom na razvoj utakmice punih 75 minuta. Prvo su Međimurci propustili priliku realizirati penal, u 48. minuti Begović s bijele točke nije uspio prevariti golmana Čovića, da bi to ispravio Piškor u 61. minuti, kad se rezultat diže na 0:1. Desetak minuta kasnije, tek ušli Puclin zabija za 0:2, te se činilo da su Međimurcima tri boda u džepu. No, u 84. minuti Dodlek igra rukom, a Švarić smanjuje na 1:2 s 11 metara, dok konačni egal donosi pogodak Kešinovića u posljednjoj minuti utakmice. Imaju dakle Međimurci za čime žaliti, dok domaćini na Sigetu mogu biti sretni i zadovoljni podjelom bodova.

U Slavonskom Brodu pak je gostovao Vinogradar, obje su ekipe također bile bez bodova, da bi sve odnijeli gosti iz Mladine. Rezultat se prvo ipak okrenuo na stranu Marsonije 1909, kad u 51. minuti pogađa Stanković, no gostima treba manje od 15 minuta da izjednače na 1:1 zahvaljujući Buckoviću. Za konačnih 1:2 i tri boda na konto Vinogradara, golmana Zagovića prevario je Medven.

Vezane vijesti

Sva tri boda u gostima je uzelo i Dugopolje, koje je tako zadržalo primat na drugoligaškoj tablici. Golman Burcsa je u prvom poluvremenu primio dva gola, po jedan Andrijaševića i Guća, a u drugom je domaći Prpić uspio tek smanjiti poraz na 1:2 golom u 71. minuti

Gorica je u trećem kolu ugostila sesvetski Radnik i po prvi puta u ovom prvenstvu ostala bez pobjede. Konačnih 0:0 više odgovara Radniku, kojem je to prvi bod sezone. Strijelci nisu bili raspoloženi ni u susretu Mosora i Imotskog u Žrnovnici. 0:0 je drugi ovosezonski remi Imotskog, koji je do sada skupio pet bodova, te prvi neriješeni rezultat Mosora, koji ima sedam bodova.

Podjelu bodova vidjeli smo i u Sesvetama, gdje je Croatia ugostila sinjski Junak. U vodstvo su prvi došli gosti iz Sinja, Lagator u 40. minuti matira Petrušića za 0:1. Na odmor se tako ide s zaostatkom za domaće, a sve do posljednje minute susreta Junaci su tri boda imali u džepu, no tada Tepurić pronalazi put do protivničke mreže i izjednačava na 1:1. Tako Croatia može biti zadovoljna bodom, a Junak činjenicom da u ovoj sezoni još nije poražen.

Vrlo je uvjerljiv na svom travnjaku bio HAŠK, kojem je u goste stigao Solin. S tri pogotka, dva Horvata i jednim Čavala, nogometaši s Pešćenice došli su do vrijedne pobjede, koja ih je odmah vinula na četvrto mjesto tablice.