Koprivnica i Slatina na vrhu

Vedran Filipović • ponedjeljak, 05.09.2011.

Koprivnica i Slatina su momčadi koje su i nakon trećeg kola u 3.HNL Sjever ostale stopostotne, a gledatelji su vidjeli čak 43 pogotka u osam utakmica.

Koprivničani su nastavili svoj niz pobjedom u Virju protiv Podravca. Gostujući junak zove se Michel Stubić, u 37. minuti matirao je domaćeg vratara, bilo je to dovoljno da osigura tri boda svojoj momčadi. I Slatina ima maksimalnih devet bodova iz tri utakmice, u ovom kolu uvjerljivo su pobijedili Mladost Prelog. Kapitulirali su gosti već u četvrtoj minuti kada je Ciglar postigao svoj prvi pogodak. Minutu prije kraja poluvremena Crvenka je poveća vodstvo domaćih, a u drugom poluvremenu Ciglar je kompletirao svoj hat trick u 57. i u 68. minuti.

Najviše pogodaka mogli su vidjeti gledatelji u Čakovcu gdje je istoimeni domaćin nadvisio Križevce s čak 6:3. Iako, nakon sat vremena igre vodili su Čakovčani 5:1, njihova pobjeda nije ni u jednom trenutku dolazila u pitanje. Kod pobjednika istaknuo se dvostruki strijelac Nikola Pomper dok je kod gostiju dva gola postigao Čedić. Samo zgoditak manje postiglo je Nedelišće u svojem slavlju nad Croatijom iz Grabrovnice, završilo je 5:3. Treska je doveo domaćine u rezultatski egal svojim dvama golovima, a iz dva kaznena udarca Jagec je doveo Nedelišće u vodstvo koje je na kraju utakmice povećao i postavio konačan rezultat Golubić.

Od ostalih rezultata Bjelovar je bio dominantan protiv Poleta, trostruki strijelac bio je Golubić, Ivančica je prekinula svoj niz domaćim porazom od Mladosti Ždralova od 0:2. Mario Pavec pokazao se kao nerješiva enigma za domaću obranu. Papuk i Nedeljanec podijelili su bodove u još jednoj golijadi, završilo je 3:3, a remi je gostima osigurao Hudoletnjak u 84. minuti. Podravina je s 5:1 napunila mrežu Graničara iz Kotoribe.