Premiership, 4. kolo, 10.09.2011, 18:30 h
Bolton 0:5 Manchester United
Manchester United

Manchester United kao brzi vlak

Ante Zovko • subota, 10.09.2011.

Pet minuta izdržao je Bolton protiv Manchester Uniteda bez primljenog pogotka, a onda se potpuno raspao. Wayne Rooney upisao je drugi hat-trick u nizu.

Aktualni prvak u Boltonu je "petardom" potvrdio sjajnu formu na početku sezone. Na zadovoljstvo trenera, ali ne i svih gostujućih navijača, Crveni vragovi sve su riješili u prvih pola sata. Ivan Klasnić bio je jedan od najboljih u Boltonu. Igrao je do 75. minute.

Iako je Bolton krenuo vrlo agresivno, već u petoj minuti morao krenuti s centra. Nani nabacuje s desne strane u peterac, Hernandez se vješto oslobađa čuvara i ispruženom nogom šalje loptu u mrežu.

Vezane vijesti

Izgledao je Bolton dosta poletno u prvih dvadesetak minuta pa je Klasnić prvi put ozbiljnije ugrozio De Geu. No, obrana domaćih nije bila ni na približnoj razini kao napad. Minutu nakon Klasnićeva pokušaja Rooney posprema drugu loptu u gol Boltona na sličan način na koji je pao prvi gol.

Već u 25. minuti sve je bilo gotovo pa riješeno. Phil Jones napravio je glavninu posla. Driblingom se riješio Zata Knighta, udarac mu je odbijen, a Rooney pogađa za 3:0. Dvije minute kasnije Hernandezu je poništen pogodak zbog zaleđa.

Izgubili su igrači Boltona volju poslije ekspresno primljena tri gola, a ni gostima se poslije toga nije žurilo. Početkom drugog dijela pokušao je opet Klasnić snažno i prizemno, ali Španjolac na vratima Uniteda do kroti.

Owen Coyle nije ni pokušao zamjenama malo trgnuti svoju momčad koja bi tu i tamo zaprijetila iz kakve (polu)kontre. Zato su Crveni vragovi dovršili posao. U 59. minuti Nani je driblingom malo "promiješao" obranu, srušen je, jedanaesterac nije sviran, ali lopta na kraju dolazi do Chicharita koji poboljšava svoj prosjek golova u crvenom dresu.

Alex Ferguson tada je uveo Ryana Giggsa i Ji-Sung Parka. Iskusni Velšanin pripremio je Rooneyjev hat-trick, drugi uzastopni nakon onog Arsenalu u pobjedi 8:2. Giggs je na sebe navukao nekoliko igrača na desnu stranu kaznenog prostora, pronašao napadača na nekih 16 metara, a ovaj fino zavrnutim i snažnim udarcem pogađa lijevi donji kut.

Rooney je postao četvrti igrač s dva uzastopna hat tricka u povijesti Premier lige nakon Lesa Ferdinanda, Iana Wrighta i Didiera Drogbe. Osim toga, United je novi rekorder Premier lige po broju postignutih pogodaka nakon četiri kola (18).

• matbaric12.09.2011. u 09:04
    ma to je to 18/4 = 4,5 po tekmi moze moze....
    matbaric
  • Obrisan korisnik11.09.2011. u 13:10
    i barca pada ove godine !!!
  • Obrisan korisnik11.09.2011. u 08:56
    ostavite bilo kakve nade....manite se očekivanja ove godine uzimamo SVE...kako igramo pitate se????...rastavljamo protivnike na proste faktore,bacamo im navijače u očaj i plač,klubovi im vraćaju novce od karata...a sad u nedjelju gledajte stradavanje chelshita!!!!...ONE LOVE...ONE UNITED...
  • Obrisan korisnik11.09.2011. u 02:55
    I kak da ja gledam derbi nakon ovog? Pa ugasio sam telku nakon 15 minuta toliko razvikanog "derbija"Manchester = stroj!
  • Obrisan korisnik11.09.2011. u 00:49
    Manchester je vjerovaki ili ne napravio samo 1 prekršaj na utakmici...