Primera División, 3. kolo, 11.09.2011, 22:00 h, Lluis Companys
Espanyol 2:1 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Sergio Garcia potopio Athletic

Josip Tolić • ponedjeljak, 12.09.2011.

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici drugog kola španjolskog nogometnog prvenstva Espanyol je na domaćem terenu svladao Athletic Bilbao s 2:1. Iskazao se nekadašnji reprezentativac Španjolske Sergio Garcia s dva postignuta pogotka.

Katalonci su do prednosti stigli sredinom prvog poluvremena. Igrala se 25. minuta susreta kada je 28-godišnji Sergio Garcia, nekadašnje Barcelonino dijete, sjajnim pogotkom glavom donio slavlje Espanyolu. Nakon odmora domaćini su izašli u potpuno drukčijem svjetlu, kao da je ogled već bio gotov.

Naravno, nije. I to im je nakon sat vremena igre pokazao Kralj lavova Fernando Llorente sjajnom reakcijom poslije jednog udarca iz kuta. Izjednačenje je ipak razbudilo Espanyol te su igrači Mauricija Pochettina do kraja susreta sve karte bacili u napad.

Trenutak koji je odlučio pobjednika dogodio se u 75. minuti. Strijelac prvog gola za domaćine Garcia dobio je lijepu loptu u prostor te se našao sam s vratarom Athletica Iraizozom. Odlučio se koljenom prebaciti baskijskog čuvara mreže, što mu je i uspjelo, te naposljetku volejem zakucati loptu u mrežu za 2:1, što je bio konačan rezultat susreta.

Espanyol je ovom pobjedom skočio u gornji dom ljestvice. Nakon poraza u prvom kolu, s prvim trobodom drži osmu poziciju. Athletic je, pak, skliznuo na 13. mjesto s jednim osvojenim bodom. U idućem kolu Katalonci idu na noge Zaragozi, a Baski ugošćuju Betis koji ima maksimalnih šest bodova iz prva dva kola.