Pastore usrećio PSG, Montpellier na vrhu

Mišo Gulić • nedjelja, 11.09.2011.

Peto kolo francuskog prvenstva zaključeno je trima susretima u kojima se strijelci nisu pokazali u najboljem svjetlu. Montpellier je slavljem ostao na čelu ljestvice, dok je PSG s nova tri boda došao na diobu treće pozicije. Nancy i Auxerre odigrali su susret bez golova te tako i dalje ostali daleko od vrha.

Danas su odigrana posljednja tri susreta petog kola Ligue 1. Montpellier je ugostio Nicu te pobjedom i dalje ostao vodeći, dok su dok su Nancy i Auxerre odigrali bez golova. U zadnjem susretu dana PSG je ostvario minimalnu pobjedu na Brestom i dovukao se do treće pozicije na ljestvici.

Montpellier je na svom stadionu dočekao Nicu i teže nego se to očekivalo došao do tri boda. iako su domaćini bili bolja momčad i bili konkretniji prema vratima gostiju, mreže se nisu tresle u prvom dijelu. nastavak susreta ponudio nam je nešto otvoreniju igru Montpelliera, što im se i isplatilo u 75. minuti kada za vodstvo pogađa Souleymane Cammara. Međutim, nisu ni gosti bili bezopasni pa su priprijetili u nekoliko navrata tako da su domaći sve do kraja strepili za pobjedu.

Nancy i Auxerre su odigrali susret bez zgoditaka, ali daleko od toga da je bilo nezanimljivo. Oba sastava imala su svoje prilike na samom otvaranju susreta, ali nisu to znali pretvoriti u pogodak, koji bi sasvim sigurno i dodatno razbuktao utakmicu. Iako su domaćini imali veći broj pokušaja prema vratima Auxerrea, gosti su više prijetili iz prekida. Susret je na kraju zaključen rezultatom kojim je i počeo, 0:0.

Do minimalne pobjede stigao je i odnedavno bogati PSG, koji je kod kuće svladao Brest i s novim bodovima došao na diobu trećeg mjesta. Prvi dio susreta protekao je u nadigravanju oba sastava, ali nije bilo prisebnosti u realizaciji pa se na odmor otišlo s rezultatom 0:0. U nastavku su Parižani zaigrali nešto kombinatornije, a nagrada je stigla u 75. minuti kada pogađa Javier Pastore. Imali su i gosti do kraja susreta nekoliko prilika, međutim, rezultat se nije mijenjao.