Palermo 4:3 Inter
Inter

Palermu pripao triler protiv Intera

Mišo Gulić • nedjelja, 11.09.2011.

Kakvu su veličanstvenu, punu preokreta i sjajnih poteza, nogometnu predstavu priuštili gledateljima na stadionu Renzo Barbera Palermo i Inter. Teško je bilo i pohvatati sve što se događalo večeras na Siciliji, ali jedino je sigurno kako će se pobjeda domaćina od 4:3 itekako znati proslaviti u toj temperamentnoj talijanskoj pokrajini.

Na stadionu Renzo Barbera Palermo je u dramatičnoj utakmici svladao Inter iz Milana rezultatom 4:3. Gosti su vodili u dva navrata, ali su ih uporni domaćini sustigli te u samoj završnici susreta i prestigli na veliku radost svojih tifosa.

Prvi je zaprijetio Palermo u 25. minuti preko Miccolija iz slobodnog udarca, ali siguran je bio vratar gostiju Julio Cesar. Pokušavali su i jedni i drugi s udarcima van kaznenog prostora ugroziti protivnička vrata, ali nisu bili precizni.

Upravo u trenutcima kada je Palermo preuzeo inicijativu, u 33. minuti, poveo je Inter. Korner je izveo Stanković, domaća obrana nije dobro očistila, a iz blizine pogađa Milito za vodstvo od 1:0.

Minutu poslije gostujući strateg iz igre vadi Zaratea, a uvodi Sneijdera, iako nije bila riječ o ozljedi. Pokušali su domaćini uzvratiti, ali ni jedan njihov pokušaj nije pronašao željenu metu, iako je najbliži tomu bio Miccoli, no, u posljednji trenutak netko iz obrane Intera skreće loptu pored gola.

Nastavak susreta je odmah u prvim minutama ponudio spektakl. Najprije je Miccoli u 48. minuti pobjegao svojim čuvarima i rutinirano matirao vratara Intera za poravnanje rezultata. Samo tri minute poslije, sudac je pokazao na bijelu točku u korist Intera, nakon što je srušen Samuel. Siguran realizator za novo vodstvo od 2:1 bio je Milito.

Ponovno su tri minute bile dovoljne za novu promjenu rezultata, a ovaj put je nakon sjajne kombinacije Iličića i Miccolija, potonji nesebično uposlio Hernandeza kojem potom nije bilo teško poslati loptu u nebranjeni dio mreže za 2:2.

U narednim minutama pokušali su Stanković i Sneijder, ali nedovoljno precizno za svladati domaćeg vratara Tzorvasa. Nije dugo trebalo čekati na odgovor domaćih, jer je Miccoli sjajno odapeo iz slobodnog udarca, ali još bolje je reagirao Julio Cesar i sačuvao svoju mrežu.

U samo dvije minute Iličić je bio u dvjema sjajnim prilikama, ali još jednom nepremostivom preprekom se pokazao gostujući vratar. Nakon desetak minuta relativnog zatišja, stadion Renzo Barbera je doslovno eksplodirao u 86. nakon što je Miccoli sjajnim udarcem rasparao mrežu gostiju za potpuni preokret i vodstvo od 3:2.

Samo dvije minute potom novi zgoditak u mreži Intera. Čileanac Pinilla, koji je u igru ušao u 75. minuti susreta, odlično pogađa pored nemoćnog Cesara za 4:2. Dok su domaći vjerovali kako je to konačan kraj ove veličanstvene predstave, Sneijder je uposlio Forlana koji zabija za 4:3. Ipak, za nešto više nije bilo vremena i to je bio konačan rezultat.

• Obrisan korisnik12.09.2011. u 11:35
    interova obrana srvarno lose stoji ne razumijem zasto nisukupili barem jednog prosjecnog zadnjeg branica
  • Obrisan korisnik12.09.2011. u 08:36
    ajde moj gasperini lovi rake gomnjare i kad već ideš zovni pomoćnog trenera sa sobon!
  • Obrisan korisnik12.09.2011. u 07:33
    Gasperini radi budale od Lucia i Samuela, i onda kad se već odluči za 3 zada stavi na trećega Zanettija.. Mislim Zanetti je igračina i može odigrati na bilo kojem mjestu ali ipak ovo... Prognoziram vrlo skoru pobunu u svlačionici, ako Gasperinija prije ne potjera sam Moratti koji mu je nekidan... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik12.09.2011. u 00:56
    svima ovdje je jasno da je fora s 3 stopera debilizam u današnjem nogometu... to može prolazit evetualno u manjim klubovima koji se brane i igraju na kontre, ali ne u onima koji se bore za naslov... i neće juve osvojit naslov, no way jose
  • Obrisan korisnik12.09.2011. u 00:43
    ovakve ce vise manje bit sve utakmice intera...puno ce primat,a bome i davat ce dosta...bar ce ih bit lipo gledat...ali igrat sa 3 otraga, to nece ni u italiji bas prolazit,a da ne govorin u lp...ali lipo odigras oba daju gol i nemas brige :)