Juventus 4:1 Parma
Parma

Juventus unakazio Parmu

Branimir Markota • nedjelja, 11.09.2011.

U prvoj službenoj utakmici na novom prekrasnom stadionu Juventus se poigrao s Parmom i na najbolji mogući način otvorio novu sezonu Serie A. Pred 41 tisućom navijača među kojima su se isticali grlati Juventusovi tifosi, Vecchia Signora je s 4:1 potopila Parmu i bacila rukavicu izazova milanskim divovima.

Juventus je istrčao u pomalo čudnom sastavu u prvu utakmicu u svom novom domu. Trener Bianconera Antonio Conte uvrstio je čak 10 Talijana u prvu postavu, a jedino je Švicarac Lichtsteiner bio stranac, a upravo će on biti jedan od ključnih igrača u prvom poluvremenu. Novopridošla pojačanja Vidal, Elia, Vučinić kao i do nedavno ozlijeđeni Krasić prvo poluvrijeme odgledali su s klupe za pričuve. Gostujući trener Franco Colomba izveo je dosta defenzivnu momčad s jednim isturenim napadačem, neželjenim Juventusovim djetetom, Giovincom.

Prve minute utakmice obilježila je blaga Juventusova inicijativa, no njihovi napadi obično su završavali na vrhu kaznenog prostora Parme. Dominantna figura prvog poluvremena bila je Juventusova ovoljetna pridošlica iz Milana, Andrea Pirlo koji je dirigirao igrom Stare dame i precizno navođenim loptama upošljavao Juventusove napadače, Del Piera i Matrija. Jedno takvo ubacivanje zbilo se u 4. minuti utakmice kada je Matri očigledno srušen u gostujućem šesnaestercu, no glavni djelitelj pravde, Domenico Celi ostao je nijem.

No, već u 16. minuti Juventus je došao do zasluženog vodstva. Pirlo je sjajno podvalio loptu Lichtsteineru koji se iskrao iza Parmine obrane i lakoćom matirao gostujućeg vratara Mirantea. Nakon vodećeg pogotka Juventus je još više zagospodario terenom, no nekoliko poluprilika uspješno je otklonila Parmina obrana. U 38. minuti dogodio se još jedan sporni trenutak. Nakon ubačaja u Parmin šesnaesterac Matri je glavom zatresao Parminu mrežu, no pomoćnik na desnoj strani podigao je zastavicu i Celi je poništio pogodak.

Nogometaši Parme bili su prilično sterilni u prvom poluvremenu i niti jednom nisu ozbiljnije ugrozili vrata reprezentativnog vratara Italije, Buffona.

U drugom poluvremenu gosti su se bili primorani otvoriti što je utakmicu učinilo ljepšom i otvorilo je više prostora za Juventusove protunapade. Već u 55. minuti Bianconeri su mogli riješiti pitanje pobjednika. Del Piero je sjajnom loptom uposlio Matrija koji je izašao sam pred Parminog vratara, no vratnica je spriječila vodstvo od 2:0.

Međutim, samo 3 minute kasnije Juventus je udvostručio vodstvo. Kapetan Del Piero pronašao je Pepea na desnoj strani koji je snažnim i preciznim udarcem matirao Mirantea. U 71. minuti mogao se proslaviti crnogorski reprezentativac Mirko Vučinić koji je nekoliko minuta ranije zamijenio Matrija, no njegov pokušaj osujetio je oprezni Mirante.

U 73. minuti Stara dama je povela 3:0. Nakon prvotnog pokušaja Vučinića lopta se odbila do Vidala koji je lijepim poluvolejem sa ruba šesnaesterca pogodio nebranjeni dio Miranteovog gola. U ovim trenutcima Juventus se poigravao Parmom, a u 83. minuti ubrali su i četvrti plod na utakmici. Pirlo je fantastičnom asistencijom u Parminom kaznenom prostoru pronašao Marchisija koji laganim dodirom prebacuje Parminog vratara za 4:0.

U 90. minuti gosti su došli do počasnog pogotka. U sjajnu poziciju za pogodak sam se izborio Giovinco, no s leđa ga je sapleo De Ceglie, Celi je pokazao na bijelu točku, a stopera Juventusa je poslao na prijevremeno tuširanje. Giovinco je bio siguran realizator kaznenog udarca i postavio konačnih 4:1.

• Obrisan korisnik12.09.2011. u 13:54
    svaka čast ronaldo. Ne treba bit ni euforičan, al kako izgleda, ne izgleda loše. I dalje po lijevoj strani jako škripi i moćnije ekipe će to vjerojatno iskorištavat. Ono što meni daje nadu je Conte. Kad sam vidio formaciju, reko sam da je totalno poludio. No na terenu se itekako pokazalo da zna šta... [više na forumu]
  • Ronaldo912.09.2011. u 00:53
    Juve dugo nije bio u vrhu,i sad svi ti kvalitetni igrači koji su došli imaju dodatan motiv da vrate Juve na vrh,tako da ce vjerojatno svaku utakmicu ic 100 na sat i eto nakon prvog kola vec na vrhu,navijac sam Milana ali dobar Juve je potreban talijanskom nogometu
    Ronaldo9
  • Obrisan korisnik11.09.2011. u 23:22
    Kako ovo lijepo zvuči - Juve unakazio Parmu. :) Ogroman posjed lopte, brdo šansi.. dobra tekma.
  • Captain Jack11.09.2011. u 18:44
    Juve ako ovako nastavi očekujem najmanje jednu od prve 3 pozicije,iako je za mene sve osim borbe za scudetto promašena sezona..